13 طرح گردشگری بنگاه های زود بازده در خوزستان تصویب شد

رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری خوزستان از تصویب ? طرح گردشگری بنگاه‌های زودبازده دراستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی این سازمان "صادق محمدی"گفت:در نشست بررسی برای تصویب این طرحها ضمن بیان مسایلی از قبیل وثیقه‌های سنگین بانکی به عنوان یکی از مشکلات عمده سرمایه‌گذاران، مقرر شد وام‌ها در مرحله پرداختی بانکها قرار گیرند و با توجه به اولویت‌بندی‌ها به صورت نوبتی پرداخت شوند.

به گفته وی، این 13 طرح مصوب شامل ساخت سه هتل ، یک مهمانپذیر، یک مجموعه شهرک تفریحی گردشگری در دهدز، یک رستوران سنتی و هفت مورد تعمیر و تجهیز و خرید اتوبوس برای شرکت‌های خدمات مسافرتی و آژانس‌های گردشگری مبلغ کل 47?میلیارد و ? 120?میلیون ریال هستند.

محمدی میزان اشتغال‌زایی ناشی از این طرح‌ها به طور مستقیم ? 125?نفر و به صورت غیرمستقیم نزدیک به 200 ?نفر عنوان کرد.

وی افزود: طرح‌های ارایه شده به تفکیک در شهرستانهای اهواز، ماهشهر،ایذه ، دزفول، آبادان، هندیجان، گتوند و رامشیر قرار دارند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: مدت زمان اجرا و باز پرداخت تسهیلات اعطایی به طرح‌های گردشگری حداکثر تا 10 ?سال‌است.

وی افزود: بنگاه‌های زودبازده از دوبخش مختلف برای دریافت تسهیلات در بخش گردشگری و صنایع دستی بهره می‌برند.

وی طرح‌های صنایع دستی را به عنوان بنگاه‌های تک اشتغالی عنوان کرد و گفت: از لحاظ کمی تعداد مراجعه‌کنندگان در بخش صنایع دستی بسیار بیشتر از گردشگری است ولی مبالغی که به این طرح‌ها که بیشتر تک اشتغالی هستند، کمتر است.

رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری خوزستان عمده متقاضیان و سرمایه‌گذاران برای تسهیلات در بحث گردشگری را در سه بخش " احداث هتل، مهمانپذیر و اماکن اقامتی" ،" رستورانهای سنتی و بین راهی" و "آژانس‌های خدمات مسافرتی و گردشگری و جهانگردی" ذکرکرد.?
۲۱ آذر ۱۳۸۶ ۱۳:۳۰
کد خبر : ۱۶,۹۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید