مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: بهترین راه توسعه عدالت اقتصادی در جامعه تقویت تعاونی‌ها است

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در بیست و پنجمین جلسه دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور علی اکبر لبافی رئیس دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان،مجتبوی رئیس اتاق تعاون استان و دیگر مدیران مرتبط دستگاههای اجرایی برگزار شد بهترین راه توسعه عدالت اقتصادی در جامعه را تقویت تعاونی‌ها دانست.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: بهترین راه توسعه عدالت اقتصادی در جامعه تقویت تعاونی‌ها است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،در این نشست ابتدا محمد سنجری ضمن ارائه گزارش از عملکرد بخش تعاون به اهمیت این موضوع اشاره کرد و گفت : تعاون مردمی ترین بخش اقتصاد کشور است و تفاوت آن با سایر قسمت ها در این است که توسط خود مردم اداره می شود آنچه که در رسیدن به سهم 25 درصدی تعاون از اهمیت بسیاری برخوردار است استفاده از پشتوانه مردمی و همان اعتماد اجتماعی است که با استفاده از قوانین بالا دستی تعاون می تواند موجب توسعه عدالت اجتماعی ، کاهش فقر و در نتیجه باعث کاهش فاصله طبقاتی شود.

وی بهترین راه توسعه عدالت اقتصادی در جامعه را تقویت تعاونی‌ها دانست و افزود: اکنون که سیاست های اقتصاد مقاومتی و طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی استان با جدیت در حال پیگیری است تعاون می تواند به عنوان یکی از بخش های اقتصادی در مدیریت سرمایه های مردم مشارکت داشته باشد بحث اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و توصیه و توجه مقام معظم رهبری به بخش تعاون و همچنین استفاده از سرمایه های خرد مردم بسیار مهم است و ما می بایست در این مسیر از ظرفیت تعاونی ها به خوبی استفاده کنیم. سنجری در خاتمه تاکید کرد : ترسیم اهداف و چشم اندازها ، رفع موانع و مشکلات و اصلاح قوانین در این حوزه و بهره گیری از کلیه ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در استان می تواند بخش تعاون را رونق بخشیده تا انشاءا... شاهد پیشرفت این بخش باشیم.
لبافی رئیس دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان نیز در این جلسه در مطالبی گفت: سال گذشته جلسات خوبی را در جهت شناسایی موانع و مشکلات پیش روی تعاون برگزار کردیم که نتایجی خوبی از جمله تسهیل در سرمایه گذاری ، رفع برخی از موانع تامین اجتماعی ،توسعه بخش کارآفرینی و تسهیل و روان سازی و بهبود تولید داشت.

وی افزود:در همین راستا لازم است که بخش دولتی و خصوصی با همکاری یکدیگر موانع و ایرادات قانونی را شناسایی کرده و پیشنهادات لازم را برای اصلاح قوانین اعلام کنند تا موانع کسب و کار با هماهنگی دبیرخانه شورای گفت و گوی بررسی و مرتفع گردد.

لبافی در ادامه اعلام کرد: بخش تعاون 3 حوزه مهم از جمله مشوق های اساسی سرمایه گذاری و اجرای آنها ،اصلاح قوانین ، بحث های بیمه ای و مالیاتی دارد که امیدواریم بتوانیم موانع موجود را شناسایی و در رفع آنها تلاش کنیم.


۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۲
کد خبر : ۱۶۹,۵۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید