جهت گیری سیاسی در چارچوب تشکل های صنفی جرم است

احزاب سیاسی حق ندارند در پوشش تشکل های صنفی اغراض سیاسی خود را دنبال کنند .
محمدحسین فرهنگی نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما ضمن بیان این مطلب افزود : تشکلی که ماهیت صنفی دارد نباید به مباحث سیاسی ورود کند و احزاب سیاسی نیز باید از دخالت در امور صنفی پرهیز کنند .
عضو ناظر مجلس در کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور با انتقاد از برخی احزاب سیاسی که با نام تشکل های کارگری فعالیت می کنند ، تصریح کرد : مجوز این احزاب در دولت های پیشین صادر شده و ما به راهکارهای می اندیشیم تا این تضادها و دخالت های بیجا را برطرف کنیم .
فرهنگی با تاکید بر سیاست های جدید کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور با انتقاد از برخی احزاب سیاسی خاطر نشان کرد : پرونده احزاب و تشکل هایی که خارج از چارچوب اساسنامه به فعالیت های صنفی یا سیاسی می پردازند به دادگاه ارجاع خواهد شد تا نسبت به انحلال آنان تصمیم گیری شود .
نماینده تبریز آذرشهر و اسکو با اشاره به مشاهده انحراف در سیاسی و تشکل های صنفی نظیر خانه کارگر و خانه احزاب تصریح کرد : جهت گیری سیاسی در پوشش فعالیت های صنفی غیرقانونی است و اگر اشخاص حقوقی یا حقیقی از احزاب و تشکل های اینچنینی شکایت کنند ، قطعاً رسیدگی خواهیم کرد .
وی با تاکید بر این نکته که در قانون مسیرهای روشنی برای تذکر به احزاب و تشکل های مختلف پیش بینی شده ، گفت : در قانون احزاب ، بحث تشکل های صنفی و احزاب سیاسی به تفکیک مشخص شده و هرگونه ابهام در فعالیت و رهبری این تشکل ها قابل پیگیری است .
گفتنی است چندی پیش علیرضا محجوب – دبیرکل خانه کارگر – از فعالیت های صنفی در پوشش احزاب سیاسی خبر داده است .
۲۰ آذر ۱۳۸۶ ۱۶:۳۰
کد خبر : ۱۶,۹۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید