با حضور معاون وزیر کار انجام شد:معرفی وتجلیل ازکارآفرینان برتر و نمونه استان اردبیل

سرویس با خبرنگاران-اردبیل-ایرنا:
کارآفرینان برتر و نمونه استان اردبیل با حضور دکتر جواد فرشباف معاون برنامه ریزی وزارت کار ورییس شورای سیاستگذاری جشنواره کار آفرینان برتر وجمعی از مسوولان استانی، معرفی شدند.
در این آیین 9 نفراز مدیران واحدهای تولیدی ، صنعتی و خدماتی بعنوان کارآفرین برتر و هفت نفر نیز بعنوان کارآفرینان قابل تقدیر از بین80 کار آفرین شناسایی شده استان تجلیل شدند.

در این آیین "انور حجازی نیا" از شرکت "سبلان پارچه" تولیدکننده محصولات نساجی و پوشاک، "قهرمان نوایی" از شرکت "آذرکاج آرتاویل" تولیدکننده تخته روکش و سه لایی چوبی و "حسین اسلوب" از شرکت "مغان سو" بسته بندی و تولید کننده آبمیوه به عنوان کارآفرینان برتربخش صنعت استان اردبیل معرفی شدند.

دربخش کشاورزی نیز "لطیف فتحی" از "شرکت هسته بذر سیب‌زمینی" تولیدکننده بذر مرغوب سیب زمینی ، "مجید احدی" از شرکت "بهمن یاد سبلان" تولیدکننده قارچ خوراکی و "آیدین حاج نوری" از شرکت "مجتمع مرغ مادر حاج نوری" تولید کننده جوجه یکروزه مرغ گوشتی به عنوان کارآفرین برتر معرفی و تجلیل شدند.

در این آیین همچنین "علی ترابی خیاوی" از شرکت "سردخانه ترابی" در زمینه نگهداری محصولات باغی ، "سیدآقا سیدحاتمی" از "موسسه خیریه خانه شکوفه" در زمینه نگهداری از کودکان و نوباوگان و "اسماعیل فرزانه" از "کلینیک ترک اعتیاد" در زمینه ترک اعتیاد افراد معتاد به عنوان کارآفرینان برتر بخش خدمات استان اردبیل معرفی و تجلیل شدند.
استاندار اردبیل در این آیین اشتغال و مسکن را مهمترین دغدغه مسوولان دولت نهم ذکر کرد و گفت: برای ایجاد اشتغال در استان از هر کارآفرین و سرمایه‌گذاری به معنای واقعی حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.
علی نیکزاد با اشاره به اختصاص 90میلیارد ریال یارانه به منظور پرداخت به موسسات کارآفرین که از محل بنگاههای اقتصادی کوچک و زودبازده تسهیلات بانکی دریافت کرده‌اند ، افزود: دولت در زمینه کارآفرینی به تعهد خود عمل کرده است.
وی پیشی گرفتن آمار طلاق از میزان ازدواج در استان و اختصاص 42درصد از زندانیان استان به موادمخدر را نشانه‌های پیامد بیکاری دانست و بیان کرد:
تمام کارآفرینان ، کارگران و سرمایه‌گذاران نزد مسوولان استان حرمت دارند.
وی اظهار داشت: در سفر اخیر رییس جمهوری به استان نیز مشخص شد که 85 درصد از نامه‌های مردمی مربوط به موضوع اشتغال ، مسکن و درخواست تسهیلات برای راه‌اندازی کسب و کار است که این امر وظیفه ما را برای برنامه‌ریزی ایجاد اشتغال سنگین تر کرد.

نیکزاد با اشاره به انعقاد قرارداد برای پرداخت پنج هزار و 620میلیارد ریال تسهیلات به بنگاههای کوچک اقتصادی و زودبازده در سطح استان با 46 هزار فرصت شغلی گفت: در حال حاضر دغدغه اصلی ما در زمینه تسهیلات اشتغالزا جذب نشدن این تسهیلات است.

استاندار اردبیل از کارفرمایان استان خواست برای تداوم کار و تولید و ساختن جامعه سالم حق و حقوق قانونی کارگران و کارمندان خود را پرداخت کنند

ارسال خبر:
۲۰ آذر ۱۳۸۶ ۱۴:۵۱
کد خبر : ۱۶,۹۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید