هزار روستامهد و مهدکودک در سیستان و بلوچستان فعال هستند

مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ‌هزار روستامهد و مهدکودک فعال با هدف تعلیم و تربیت نونهالان شهری و روستایی در شهرستان‌های مختلف استان ایجاد شده است.
هزار روستامهد و مهدکودک در سیستان و بلوچستان فعال هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ محمدرضا سراوانی با اشاره به اینکه با ایجاد این مراکز زمینه اشتغال برای افزون بر پنج هزار نفر فراهم شده است، افزود: در هر یک از روستا مهدهای استان با هدف پیشگیری از معضل سو تغذیه یک وعده غذای گرم به کودکان داده می شود.
وی اظهار کرد: این اداره کل با هدف ایجاد اشتغال برای روستائیان با شرایط مدرک دیپلم در روستاها اقدام به ایجاد روستا مهد می کند.
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: این سازمان برای اجرای طرح توان بخشی مبتنی بر جامعه (cbr) در روستاهای استان آمادگی دارد.
سراوانی افزود: در راستای پیشگیری از معلولیت اجرای دو طرح مهم مبارزه با تنبلی چشم و غربالگری شنوایی نوزادان در استان در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: تنبلی چشم نوعی بیماری است که تا ۶ سالگی باید شناسایی شود و چنانچه مشکل بینایی وجود داشته باشد با تجویز عینک یا دارو کودک بهبود می یابد، اما اگر از ۶ سال گذشت شانس بهبودی کمتر می شود و در سنوات آینده کودک نابینا یا کم بینا می شود.
مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: اصلی ترین پایگاه بهزیستی برای پایش و تشخیص بیماری، مهدهای کودک و روستا مهدها هستند.
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۱۶۹,۶۲۰
کلیدواژه ها: بهزیستی سیستان و بلوچستان - روستامهد - محمدرضا سراوانی - مهدکودک - چشم پزشکی -

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید