عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:منتقدان طرح بنگاه های زودبازده عجله نکنند

قضاوت در باره طرح بنگاه های زودبازده زود است و برخی از دوستان و کارشناسان در این خصوص عجله کرده اند
به گزارش روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی محمد عباسپور عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما ضمن اشاره به این مطلب افزود : در هیچ کجای دنیا طرحی با این ابعاد وسیع ظرف یک سال و نیم به موفقیت صددرصد دست پیدا نمی کند اما طرح بنگاه های زودبازده نمره قبولی دریافت کرده است .
نماینده ارومیه با تاکید بر ضرورت تشویق سرمایه گذاران از سوی دولت تصریح کرد : سونامی تغییر مدیران بانک ها و الزام آور نبودن تعهدات بانکی مشکلاتی را برای ادامه مسیر طرح بنگاه های زودبازده پدیدآورده است که باید به سرعت برطرف شود .
وی افزود : کشور ما با تحریم های گسترده بین المللی دست و پنجه نرم می کند و در چنین شرایطی انصاف نیست که مشکلاتی نظیر با لا رفتن قیمت ها و تورم که محصول تحولات بین المللی است را به گردن طرح های موفقی چون طرح بنگاه های زودبازده بیندازیم .
عباسپور با اشاره به کسب رتبه اول استان آذربایجان غربی در به ثمر رسیدن طرح بنگاه های زودبازده تصریح کرد : با توجه به حضور دائم در جلسات کارگروه و مباحث کارشناسی قاطعانه اعلام می کنم که نگاه منفی برخی از کارشناسان به این طرح نادرست، غیرواقعی و اغراق آمیز است .
این نماینده مجلس با انتقاد از سیاست های وارداتی بخش بازرگانی خاطر نشان کرد : سرمایه در گردشی که در اختیار کارخانجات قرار می گیرد باید به پول تبدیل شود اما برخی سیاست های غلط اقتصادی نظیر واردات بی رویه شکر این فرصت های اقتصادی را به تهدید مبدل کرده است .
وی افزود : پروژه های اقتصادی استان آذربایجان غربی که از حمایت طرح بنگاه های زودبازده بهره مند شده اند بین یک تا 3000 فرصت شغلی ایجاد کرده اند اما برخی دوستان عینک بی انصافی به چشم زده اند و این موفقیت هارا نمی بینند .
وی با تاکید بر این نکته که موفقیت صددرصدی طرح بنگاه های زودبازده به حمایت تمامی دستگاه های اجرایی نیاز دارد ، گفت : وقتی برای راه اندازی یک بنگاه اقتصادی 16 استعلام نیاز است کمر سرمایه گذار می شکند و انگیزه سرمایه گذاری کمرنگ می شود .
عباسپور افزود : در تمام دنیا شهرداری ها نیز به کمک بنگاه های زودبازده می شتابند و با حذف عوارض به تسریع روند کارآفرینی کمک می کنند اما متاسفانه در کشور ما برخی از دستگاه های مرتبط از زیربار مسئولیت شانه خالی می کنند .
۲۰ آذر ۱۳۸۶ ۱۰:۰۳
کد خبر : ۱۶,۹۶۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید