از سوی مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار :روشهای مختلف نظارت بر بنگاه های زودبازده اعلام شد

مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار و امور اجتماعی نحوه نظارت بر بنگاه های زودبازده را تشریح کرد
محمد عزیزی که در نشست هم اندیشی مسئولان دفاتر اجرایی کارآفرینی سخن می گفت با اشاره به اینکه گروه های نظارتی در سه مرحله شامل قبل از اجرا، حین اجرا و پس از بهره برداری بر بنگاه های زودبازده نظارت
می کنند ، افزود : از خرداد سال گذشته با توجه به اهمیت و گستردگی طرح بنگاه های زودبازده ،دستورالعمل نظارتی مربوطه تدوین و از سوی وزیر کار و امور اجتماعی به استانداران ابلاغ شد .
وی افزود : در تمامی استانها کمیته های نظارتی در مرکز استان و گروههای شهرستانی زیرنظر فرمانداران بر روند اجرای طرح ها نظارت می کنند .
وی گفت : همچنین استانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت ، بر روند طرح ها نظارت دارند. علاوه بر این مدیران دستگاه های اجرایی استانها موظف به نظارت بر طرح های مرتبط با حوزه کاری خود نیز نظارت هستند.
عزیزی نظارت بانک ها بر نحوه هزینه کردن تسهیلات را از دیگر روش های نظارت عنوان کرد و گفت : بانک ها مرحله به مرحله بر روند اجرای طرح ها نظارت می کنند .
مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار با اشاره به همکاری نظارتی دیگر دستگاهها گفت : وزارت کار و امور اجتماعی از همکاری دستگاه های نظارتی مانند بازرسی کل کشور و وزارت اطلاعات برخوردار است که انحرافات احتمالی را به وزارت کار و امور اجتماعی را گزارش می کنند .
وی افزود : علاوه بر شیوه های نظارتی مذکور ، مرکز آمار ، اطلاعات و بازار کار وزارت کار در هر فصل حدود 5 هزار طرح را به صورت تصادفی انتخاب و از آنها بازرسی می کند که نتایج به تمامی بانکهای عامل ، دستگاه های اجرایی ذیربط و در صورت لزوم به مراجع قضایی اعلام می شود .
۱۹ آذر ۱۳۸۶ ۱۱:۵۶
کد خبر : ۱۶,۹۷۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید