مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: شفافیت در سرمایه گذاری لازمه جلوگیری از اتلاف منابع است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: شفافیت و جلوگیری از هدررفت منابع ملی و استانی در برخورد با هرگونه مغایرت و انحراف از طرح‌های ارائه شده کارآفرینی و سرمایه گذاری در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: شفافیت در سرمایه گذاری لازمه جلوگیری از اتلاف منابع است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی در ششمین کمیته نظارت بر طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری استان اردبیل با تأکید بر اینکه کارگروه نظارت، دستگاه‌های بخشی و بانک‌ها متعهد به بررسی انحراف طرح‌های کارآفرینی و سرمایه‌گذاری هستند، گفت: شفافیت و جلوگیری از هدررفت منابع ملی و استانی رویکرد اصلی در برخورد با هرگونه مغایرت و انحراف از طرح‌های ارائه شده خواهد بود.

وی با بیان اینکه اکثر طرح‌های اشتغال‌زا بهرمند از تسهیلات طرح‌های ایجادی هستند، افزود: سرانه ایجاد هر نفر اشتغال بر اساس آخرین آیین نامه ۱۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ادامه داد: بیمه تامین اجتماعی و بیمه صندوق حمایتی روستاییان و کشاورزان تنها ملاک قانون درخصوص ایجاد اشتغال پایدار بوده و اشتغال فصلی در این طرح به هیچ عنوان قابل قبول نخواهد بود.

معاون امور اقتصادی استانداری اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه مغایرت و انحراف طرح‌های بهرمند از تسهیلات بر عهده بانک‌ها است، افزود: بانک‌ها مکلف به نظارت فاز به فاز و پرداخت تسهیلات نسبت به روند پیشرفت طرح هستند.

ارژنگ عزیزی افزود: دستگاه‌های اجرایی در این طرح باید نتیجه نظارت خود را برای هرگونه اقدام و برخورد قانونی به کمیته مربوط ارجاع دهند.

وی تصریح کرد: اصلاح تعهدات اشتغالی بر اساس سرانه اشتغال با مصوبه کارگروه مربوط و بر اساس آیین‌نامه با توجه به افزایش نرخ تورم انجام خواهد شد.

۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۱۶۹,۷۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید