راه اندازی یک هزار و 360 طرح اشتغالزا در کرمان

سرویس با خبرنگاران حوزه _ خبرگزاری ایرنا : هزار و 360طرح با استفاده از تسهیلات بنگاههای کوچک اشتغالزای زودبازده طی امسال در این استان به بهره‌برداری رسیده است.
محمد رئوفی‌نژاد استاندار کرمان افزود: این تعداد طرح برای سه هزار و 823 نفر شغل پایدار ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: برای اجرای این طرحها 4390 میلیارد ریال اعتبار پرداخت شده است.
او با بیان این که در پایان سال 1385میزان بیکاری در این استان 23/13درصد کاهش پیدا کرد گفت: این میزان هم‌اکنون به 44/11 درصد رسیده است.
استاندار کرمان افزود: هدف اصلی در این استان کاهش بیکاری تا پایان سال جاری به تک رقمی بین هشت تا نه درصد است.
وی با اشاره به اقدامات مثبتی که در امر اشتغال استان انجام شده گفت:
سهم کرمان از تسهیلات اشتغالزای زودبازده 1600میلیارد ریال است که با جذب این اعتبارات تحول خوبی در امر اشتغال این خطه صورت خواهد گرفت.
استاندار کرمان راه‌اندازی 20مجتمع کشاورزی را از دیگر اقدامات در زمینه ایجاد اشتغال در استان عنوان کرد و افزود: برای اشتغال جوانان نیز راه‌اندازی 20شرکت سهامی زراعی در دستور کار قرار دارد که تاکنون 10شرکت سهامی زراعی راه‌اندازی شده است.
وی در خصوص امنیت در این منطقه نیز افزود: در زمینه کاهش ناامنی اقدامات خوبی در استان صورت گرفته بگونه‌ای که طی امسال 41درصد کاهش ناامنی و 70درصد احساس امنیت افزایش یافته است.
او ابراز امیدواری کرد: با تلاشهایی که از سوی دستگاههای مرتبط در بخش امنیت استان انجام می‌شود تا پایان امسال ناامنی 50درصد کاهش یابد.
استاندار کرمان به تنظیم بازار کالا در کرمان هم اشاره و بیان کرد: در مقوله تنظیم بازار فعالیتهای چشمگیری در استان کرمان صورت گرفته و هر هفته کمیته تنظیم بازار برگزار می‌شود.
وی گفت: اکنون 10بازارچه دایمی عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در شهر کرمان از سوی اتحادیه تعاون روستایی در دست اجرا است که تا دو هفته آینده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
۱۹ آذر ۱۳۸۶ ۱۱:۴۲
کد خبر : ۱۶,۹۷۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید