مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان اعلام کرد: کاهش حوادث ناشی از کار در اصفهان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از کاهش حوادث ناشی از کار استان در شش ماهه اول سال جاری نسبت به شش ماهه سال قبل خبر داد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  اصفهان اعلام کرد: کاهش حوادث ناشی از کار در اصفهان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان اصفهان محسن نیرومند بر لزوم توجه بیشتر به صنعت، تولید و ساختمان در سال جاری تأکید کرد و افزود: اجرای برنامه آموزش کارگران ساختمانی گام مؤثری در کاهش این حوادث خواهد بود.

نیرومند در بررسی آمار علل حوادث اظهار داشت:  بیش از 72 درصد علل بروز حوادث در اثر عدم نظارت، عدم آموزش و شرایط ناایمن کارگاه بوده که قصور آن متوجه کارفرما و کمتر از 28 درصد بدلیل رفتار نا ایمن کارگران و عدم استفاده از وسایل حفاظت فردی  است.

وی تصریح کرد: کارفرمایان بدلیل استفاده از بیمه های مسئولیت مدنی و به منظور بهره مندی حداکثری از خسارات پرداختی توسط شرکت های بیمه گذار، در حوادث ناشی از کار دفاع مؤثری از خود نمی نمایند و این امر موجب شده علل بروز حوادث بیشتر متوجه کارفرمایان گردد. از طرفی تجهیزات و ماشین آلات موجود در بسیاری از صنایع فرسوده و به روز رسانی نشده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه  اجتماعی اصفهان در خصوص اقدامات انجام شده برای کاهش حوادث ناشی از کار توضیح داد: اجرای آئین نامه اخذ صلاحیت ایمنی پیمانکاران و الزام پیمانکاران به اخذ صلاحیت ایمنی، اجرای مدل خود بازرسی و استقرار مسئولین ایمنی در کارگاه ها، آموزش های ارائه شده به کارگران و کارفرمایان براساس آئین نامه آموزش ایمنی کارگران، کارفرمایان و پیمانکاران در سطح گسترده در استان، کیفیت بخشی به بازرسی های انجام شده توسط بازرسان کار و کاهش بخشی از فعالیت های اقتصادی خصوصاً در پروژه های عمرانی و ساختمانی از دلایل عمده کاهش حوادث ناشی از کار بوده است.
 
۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۱۶۹,۷۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید