وزیر کار وامور اجتما عی در همایش غدیر و کارآفرینان:فرهنگ غدیر الگوی جامعه تولیدی ایران است

همایش غدیر و همایش غدیر و کارآفرینان با حضور آیت اله خزعلی دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر و وزیر کار و امور اجتماعی صبح امروز در سالن 17 شهریور وزارت کار برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی در این همایش دکتر سید محمدجهرمی با تاکید بر اینکه آموزه های غدیر به عنوان یک فرهنگ باید در جامعه کار و تولید جاری شود گفت : غدیر یعنی استمرار حق ، منطق ،عقل و سعادت دنیا و آخرت است .
وی با اشاره به اینکه برای شیعیان مایه افتخار است که سیره اهل بیت را برای مسیر زندگی خود انتخاب کرده اند گفت : باید سعادت دینا و آخرت خود را دراین مجموعه نورانی دنبال کنیم .
وی با اشاره به اینکه بسیاری از فرمایش های حضرت علی (ع) امروز در تحقیقات و مطالعات مدیریتی مطرح شده است افزود : تمامی مباحث مطرح در حوزه علم مدیریت هنوز نتوانسته به قله رفیع فرمایش های علی (ع) برسد .
دکتر جهرمی به یکی از فرمایش های علی (ع) در خصوص غنیمت شمردن فرصت ها ،اشاره کرد و گفت : در حالی که امام اول، 1400 سال پیش این مفهوم را مطرح کرد امروزه شاهد طرح مباحثی چون کارآفرینی هستیم که بر استفاده از فرصت ها تاکید دارد .
وی سفارش حضرت علی (ع) به نظم در اموررا یکی دیگر از موضوعات مهم در پیشبرد کارها دانست و گفت : نظم به کار اثر بخشی می دهد و بحث تقسیم کار از ایده نظم کار سرچشمه گرفته است .
وی مسئولیت پذیری را از دیگر سفارش های حضرت علی (ع) عنوان کرد و گفت : مسئولیت پذیری و وفای به عهد موجب ایجاد اطمینان و اعتماد بین طرفین رابطه کار می شود و امروز بیشترین مشکل در بنگاه های اقتصادی ناشی از بی اعتمادی است .
دکتر جهرمی افزود : استفاده از تجربیات دیگران امری ضروری است اما هنوز از دریای فیض سیره نبوی و علوی قطره ای نچشیده ایم .
وی تاکید کرد : مسئولیت پذیری در هر سازمان و بنگاه اقتصادی موجب صرفه جویی ، بهره وری ، حفظ اموال و بهبود کارآیی می شود .
وزیر کار و امور اجتماعی تعهد وتخصص را لازمه یکدیگر دانست و گفت : مدیریت و برنامه ریزی در تمامی کارها از جمله زندگی شخصی ازدیگر سفارش های علی (ع) است .
دکتر جهرمی وجدان کاری را از دیگر مولفه های اساسی در زندگی امیرمومنان برشمرد و گفت : یکی از شاخص های کار در مباحث بین المللی ،دلبستگی به کار است و غربی ها برای ایجاد این دلبستگی بحث تشویق را مطرح می کنند .اما ملت ایران دلبستگی به کار را در دوران دفاع مقدس بر اساس آموزه های دینی به خوبی شاهد بود و بی تردید آ موزه های دینی مولفه اساسی در ایجاد این شیوه برخورد با کارهاست .
وی تلاش را لازمه با لند گی در جامعه ای عنوان کرد و گفت : حضرت علی (ع) در فرازی از سخنان خود اشاره می کند که به کار خیانت نکنید و این مسئله به این آموزه اساسی اسلام باز می گردد که هیچ گاه خدا را از نظر دور نداریم.
در این همایش حضرت آیت اله خزعلی دبیرکل بنیاد
بین المللی غدیر با اشاره به کلام نورانی پیامبر (ص) گفت : پیامبر اعظم (ص) علی (ع) راکل ایمان توصیف کرده اند و شما این توصیف را در مورد هیچ فرد دیگری مشاهده نمی کنید .
آیت اله خزعلی تاکید کرد : در هیچ واقعه ای در تاریخ اسلام به اندازه غدیر شاهد روایت های مختلف نیستم و این نشان دهنده اهمیت این واقعه در اسلام است .
وی با اشاره به اینکه بر اساس آیات قرآن، زمانی که پیامبر اسلام (ص) ولایت علی (ع) را اعلام کرد رسالت خود را به پایان رساند گفت : آیات قرآنی در این خصوص عظمت ولایت علی (ع) را نشان می دهد
وی افزود : علی مردی الهی بود و اگر این گونه نبود در طول تاریخ به فراموشی سپرده می شد .
حضرت آیت اله خزعلی مهمترین رسالت پیامبر را ابلاغ پیام الهی در خصوص برابری انسانها عنوان کرد و گفت : اجرای این اصل مهم فقط با تلاش پیامبر (ص) به اعتراف تمامی دانشمندان امکان پذیر بود .
همچنین در این همایش رییس سازمان کار استان تهران گزارشی از برنامه های سازمان کاربرای ترویج فرهنگ غدیررا تشریح کرد .
وی تشکیل هیات امنای غدیر با حضور بنگاه های اقتصادی و برگزاری مسابقات فرهنگی غدیر را از دیگر اقدامات برشمرد
۱۸ آذر ۱۳۸۶ ۱۴:۲۵
کد خبر : ۱۶,۹۷۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید