استاندار مازندران:نرخ بیکاری در مازندران به 5/8 درصد کاهش خواهد یافت

سرویس با خبرنگاران حوزه _ساری _ خبرگزاری مهر :

استاندار مازندران گفت: تا30 ماه آینده بیش از 150 هزار شغل در بخش صنعتی در استان ایجاد می شود
،ابوطالب شفقت افزود : رقم بیکاری در مازندران از 8/10 درصد پایان برنامه سوم به 5/8 درصد در پایان برنامه چهارم خواهد رسید.
ابوطالب شفقت ظهر شنبه در نشست خبری با رسانه های گروهی مازندران در ساری افزود: تا سال آینده نیز مازندران توان جذب هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی را خواهد داشت.
وی خاطر نشان کرد: در صورت تحقق این مهم تا دو سال و نیم آینده مازندران از استان های پیشتاز در کاهش شدید بیکاری خواهد بود.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه 81 درصد مصوبات هیئت دولت به استان اجرایی و یا در حال اجراست، یادآور شد: تعداد 38 مصوبه سفر نیز در دست پیگیری است.

شفقت با بیان اینکه بیش از یک میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی و ساخت مساجد استان در سال 87 اختصاص یافت، ادامه داد: اولویت اساسی استان اشتغال است که با محقق شدن تمامی مصوبات دولت در استان طی سال های آینده بیش از 250 هزار شغل در استان ایجاد خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش از بهره برداری از فاز اول نیروگاه 550 مگاواتی غرب مازندران تا پایان سال آینده خبر داد.
شفقت با بیان اینکه مکان یابی نهایی برای احداث پالایشگاه در استان در حال پیگیری است، بیان داشت: نتایج ملاحظات زیست محیطی تا دو ماه آینده وضعیت احداث پالایشگاه را در استان مشخص خواهد کرد.

استاندار مازندران ادامه داد: به منظور حضور و ساماندهی مازندرانی های مقیم خارج از کشور، دفتر این ستاد برای اولین بار در کشور در مازندران راه اندازی شده است.

وی همچنین یادآور شد: استحصال زمین از ساحل دریا که از مصوبات دولت بوده است در مرحله مطالعاتی است.

وی با بیان این مهم که 90 درصد استعلامات محیط زیست در مورد صنایع در سال جاری مثبت بوده است گفت: با اخذ این مجوزها و ساخت 16 کارخانه آسفالت سال آینده در مازندران مشکلاتی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود پتانسیل های فراوان در مناطق محروم استان از احداث معدن بسیار بزرگ در ارتفاعات هزار جریب بهشهر خبر داد و افزود: با اجرای این طرح بخش عظیمی از جوانان منطقه جذب بازار کار می شوند.

وی در ادامه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی شهرک های دامپروری مصوب سفر دولت به مازندران از اجرای زهکشی اراضی در سطح 235 هزار هکتار از شالیزارهای استان خبر داد و عنوان کرد: اراضی دشت البرز و دشت هراز تا پایان سال آینده زهکشی خواهند شد.
۱۸ آذر ۱۳۸۶ ۱۳:۴۹
کد خبر : ۱۶,۹۷۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید