اقدامات کارگروه اشتغال کرمانشاه در زمینه ایجاد اشتغال قابل قبول بوده است

محمد جهانیان بازرس کل استان کرمانشاه به همراه معاونین و کارشناسان سازمان بازرسی کرمانشاه با حضور در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حسن عزیزی مدیر کل و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان دیدار کردند.
حسن عزیزی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارش اجمالی از آخرین اقدامات دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در حوزه ایجاد اشتغال، عنوان کرد: توقف و کاهش نرخ بیکاری در پایان سال 97 و منتهی به فصل بهار 98 ، نشان از سیاست گذاری و جهت گیری صحیح مجموعه مدیریتی استان در حوزه توسعه و ایجاد اشتغال بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به تدوین سند اجرایی اشتغال با رهنمود و حمایت استاندار و معاون اقتصادی ایشان و با همکاری مدیران کل دستگاه های اجرایی، فرمانداران و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، اظهارکرد: در سند اجرایی اشتغال استان کرمانشاه با پیش بینی حدود 30 هزار فرصت شغلی، کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری نسبت به سال 97 هدف گذاری شده است.
وی یارانه دستمزد، طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، مهارت آموزی در محیط واقعی کار، معافیت های بیمه ای کارفرمایی از سیاست های مداخله گرانه و حمایتی بازار کار دولت در استان در حال اجرا دانست.
عزیزی همچنین عنوان کرد: خوشبختانه در جذب تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و اعتبارات اشتغال ویژه مناطق زلزله زده استان از محل صندوق توسعه ملی انحراف چندانی وجود ندارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه تصریح کرد: سازمان بازرسی کل کشور به عنوان یکی از شاخه های اصلی قوه قضاییه همواره در بحث جلوگیری از تخلفات و بررسی زوایای پیدا و پنهان عملکرد نهادهای مختلف، به ویژه توجه ویژه در بحث اشتغال و تسهیلات پرداختی با حضور مستمر نماینده در جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری کارنامه مثبت و قابل قبولی را از خود ارائه داده است.

محمد جهانیان بازرس کل استان کرمانشاه در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش ها و اقدامات مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان از مجموعه اقدامات صورت گرفته در جهت ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در استان عنوان کرد: ایجاد اشتغال و رفع بیکاری یک مسئله مهم و همواره مورد توجه ویژه مقامات و مسئولین کشوری بوده و خوشبختانه روند استان در زمینه ایجاد اشتغال در یک سال گذشته مثبت بوده است.
وی با اشاره به اختصاص اعتبارات اشتغالزای دولت از محل صندوق توسعه ملی به مناطق زلزله زده استان، عنوان کرد: انصافاً نظام و دولت در راستای حل مشکلات مردم مناطق زلزله زده استان سنگ تمام گذاشته و امیدواریم تهدید زلزله را به یک فرصت تبدیل کنیم و از آن بیشترین استفاده را ببریم.

جهانیان هدف از استقرار هیأت بازرسی در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بررسی عملکرد شبکه بانکی، دستگاه های اجرایی، دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در نحوه هزینه کرد منابع صندوق توسعه ملی، شناسایی و اعتبارسنجی متقاضیان و نحوه نظارت دستگاه های نظارتی بر مصرف این اعتبارات عنوان کرد.

گفتنی است: از محل صندوق توسعه ملی مبلغ 345 میلیارد و 397 میلیون تومان اعتبار اشتغالزا تحت عنوان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری با هدف توسعه روستاها و مبلغ 600 میلیارد تومان اعتبارات ویژه اشتغال مناطق زلزله زده به استان کرمانشاه اختصاص  یافته که تاکنون مبلغ768 میلیارد و 403 میلیون تومان با پیش بینی 31 هزار و 918  فرصت شغلی توسط بانک های عامل کشاورزی، پست بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید جذب شده است.۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۶۹,۸۱۲
کلیدواژه ها: استقرار هیات بازرسی سازمان بازرسی در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید