بیش از پنج هزار نفر در ایلام با تسهیلات اشتغال روستایی شاغل شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: زمینه اشتغال پنج هزار و ۷۲۷ نفر در این استان با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی فراهم شده است.
بیش از پنج هزار نفر در ایلام با تسهیلات اشتغال روستایی شاغل شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی  در دوازدهمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار کرد: از ابتدای واگذاری تسهیلات اشتغال روستایی در استان تاکنون چهار هزار و ۴۹۵ طرح با اعتبار یک هزار و ۸۹۵ میلیارد ریال پرداخت شده است که زمینه اشتغال پنج هزار و ۷۲۷ نفر را فراهم کرده است.
وی افزود: استان ایلام در جذب اعتبارات و اجرای صحیح برنامه اشتغال روستایی و عشایری کشور جزء استان های برتر قرار دارد و با جذب ۸۰ درصد این اعتبارات، موفق به جذب بیش از سقف اعتبارت اشتغالزایی شده است.
شیرخانی حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری،توانمندسازی روستاییان و عشایر، ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی را از جمله اهداف اصلی پرداخت این تسهیلات عنوان کرد.
شیرخانی ادامه داد: اکنون دستگاه ها و بانک های مختلفی در ایجاد اشتغال فعالیت دارند که پیشنهاد می شود عضو کارگروه باشند تا میزان اشتغال ایجادی در استان رصد و از موازی کاری پرهیز شود.
وی یادآور شد: باید پرداخت تسهیلات اشتغالزا جهت دهی خاصی داشته باشد و با شناسایی افراد کارآفرین و توانمندسازی آنها سعی شود حلقه مفقوده ایجاد اشتغال پایدار شناسایی و در راستای  فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار و اجرای طرح های تولیدی فعالیت کنیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام از دستگاه های اجرایی خواست با برگزاری کارگاه های آموزشی افراد کارآفرین را که تعداد محدودی هستند شناسایی و برای فراهم کردن زمینه اجرایی کردن طرح های آنها تلاش کنند.
شیرخانی همچنین خواستار تجمیع فعالیت دستگاه هادر راستای ایجاد اشتغال شد و گفت: باید از موازی کاری نهادها و بانک ها و دستگاه های مختلفی که تسهیلات اشتغال زا پرداخت می کنند، پرهیز شود و همه فعالیت های اشتغالزا و تسهیلات پرداختی ثبت شود.


۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴
کد خبر : ۱۶۹,۸۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید