نرخ بیکاری کهگیلویه و بویر احمد تک رقمی شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مطابق آمار و اطلاعات منتشره از مرکز آمار و اطلاعات کشور نرخ بیکاری استان در تابستان سال 98 حدود 9.9 درصد برآورد شده که نسبت به نرخ بیکاری تابستان سال 97 از کاهش 5.9 درصدی برخوردار بوده است.
نرخ بیکاری کهگیلویه و بویر احمد تک رقمی شد

به گزارش روابط عمومی تعاون ،کار و رفاه جتماعی کهکیلویه و بویراحمد، پروانه نیک مرام مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهکیلویه و بویراحمد اظهار کرد:  بر اساس همین آمار نرخ بیکاری کشور در تابستان امسال 10.5 درصد اعلام شده  و بررسی آمار و اطلاعات نیروی انسانی در سنوات گذشته حاکی از آن است که تک رقمی شدن نرخ بیکاری استان برای اولین بار اتفاق افتاده است.

 نیک مرام این اتفاق را ناشی از اجرای صحیح و درست سیاست های اشتغالزایی و توسعه کارآفرینی دولت دانست و افزود: از جمله برنامه های تاثیر گذار در کاهش نرخ بیکاری قانون توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری  است که در این زمینه اقدامات بسیار خوبی در استان انجام شده  است. 

وی تصریح کرد: با پرداخت 240میلیارد تومان به تعداد 2997 طرح زمینه اشتغال برای 7339 نفر فراهم شده است. 

دبیر شورای اشتغال استان گفت: یکی از اقدامات  استان در این زمینه تشکیل کمیته نظارت است که بصورت مستمر  طرح های مربوطه را بازدید  و پیگیر اجرای صحیح دستورالعمل است. 

وی تصریح کرد: بدون شک طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در  ارتقاء سطح مهارتی و نهایتا اشتغال کار جویان بسیار موثر است که از محل اجرای این طرح تعداد 465 نفر مشغول طی دوره کارورزی در استان هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهکیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه های سال 98 این اداره کل درحوره اشتغال پرداخت طرح یارانه دستمزد است که اطمینان داریم با اجرای مطلوب وموثر این بسته حمایتی شاهد کاهش چشمگیر تر نرخ بیکاری دراستان خواهیم بود .

44 درصد از جمعیت حدود 723 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در روستاها ساکن هستند.
حدود 12 درصد در قالب 80 هزار نفر نیز جمعیت عشایری این استان است.
کهگیلویه و بویراحمد دارای هشت شهرستان، 17 شهر و حدود یکهزار و 670 روستای دارای سکنه است.

۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۴
روابط عمومی |
کد خبر : ۱۶۹,۹۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید