ایجاد 100 شغل پایدار با اختصاص تسهیلات زود بازده در بیمارستان نورجدیدترین تکنیک عمل جراحی زجاجیه چشم در بیمارستان چشم پزشکی نور انجام شد

جدیدترین تکنیک عمل جراحی زجاجیه چشم در ایران در بیمارستان چشم پزشکی نور که از تسهیلات بنگاههای زود بازده استفاده و در سومین جشنواره کارآفرینان برتر شرکت کرده است انجام شد .
دکتر خسرو حیدری مدیرعامل بیمارستان چشم پزشکی نور گفت : این بیمارستان از معتبر ترین مراکز چشم پزشکی دنیا محسوب می شود که در زمینه ارائه خدمات تشخیصی و درمانی چشم پزشکی فعالیت دارند وی با اشاره به ویژگی های مختلف این بیمارستان از جمله معماری خواست آن گفت : این ویژگی ها از جمله جاذبه توریستی ، آن را به یک مرکز معتبر تبدیل نموده که فاصله چندانی با کشورهای توسعه یافته ندارد .
وی افزود : این بیمارستان با اتکای بر توانمندی ملی و روحیه جهادی و با همت و تلاش صادقانه جمعی از چشم پزشکان جوان و متهود تاسیس شد و قطعا جز طرحهای برتر اشتغال زا و کارآفرین در کشور محسوب می شود .
وی گفت : این بیمارستان برای بیش از یکصد نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده و با پذیرش بیماران خارجی در سایر بخشهای توسعه ای از جمله گردشگری سلامت اشتغال غیر مستقیم نیز ایجاد نتموده است .
وی یادآور شد از اردیبهشت ماه تا کنون 500 بیمار خارجی از 35 کشور پذیرش شدند .
دکتر حیدری افزود : با ظرفیت های این بیمارستان در پذیرش بیماران خارجی این مرکز می تواند سهم موثری را در جهت تحقق اهداف برنامه چهارم توسعه و چشم انداز 20 ساله برای صدور خدمات سلامت به کشورهای منطقه ایفا نماید .
علیرضا محمد علی دبیر سومین جشنواره ملی کارآفرینان برتر با اعلام اینکه این طرح در زمره طرحهای موفق کارآفرینی کشور قلمداد می شود گفت : بیمارستان چشم پزشکی نور به عنوان یک الگوی موفق در رقابتهای جشنواره مطرح می شود .
وی یادآور شد : دستاورد بنگاهای زودبازده مانند بیمارستان نور به تدریج برای جامعه مشخص خواهد شد .
همچنین دکتر هوشنگ فقیهی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح چگونگی استفاده از این تکنیک در عمل جراحی ویترکتومی گفت: عمل ویترکتومی در واقع خارج کردن ژل ویتره از چشم است. این عمل در مواقعی که زجاجیه فرد دچار خونریزی شده و مشکلاتی برای شبکیه چشم ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: عمل ویترکتومی به طور معمول در ایران حدود 20 سال است که انجام می گیرد اما در روشهای معمول با وسایل ابتدایی آن زمان، سوراخی به اندازه یک و نیم (1.5) میلیمتر صلبیه ایجاد می شد که پس از عمل جراحی باید بخیه زده می شد چرا که در غیر این صورت فشار چشم کاهش پیدا می کند.
۱۴ آذر ۱۳۸۶ ۱۵:۰۹
کد خبر : ۱۶,۹۹۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید