رییس سازمان کار وامور اجتماعی آذ ربایجان غربی:اصل سه جانیه گرایی بهترین گزینه برای رفع اختلافات کارگری و کارفرمایی است

با خبرنگاران حوزه -ارومیه - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان کار و امور اجتماعی آذربایجان غربی، اصل سه جانیه گرایی را بهترین گزینه برای رفع اختلافات کارگری و کارفرمایی عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی در ارومیه، علی سلیمانی بعد از ظهر امروز در آیین پایانی همایش دو روزه کارشناسان روابط کار این سازمان گفت: تجربه سالهای گذشته کارشناسان کار به عنوان نمایندگان دولت در مراجع حل اختلاف نشان می دهد که دخالت این اصل در رسیدگی به اختلافات این حوزه ضمن حفظ شان و منزلت اصحاب دعوی باعث تقلیل زمان رسیدگی و کاهش هزینه ها می شود.
وی با تاکید بر لزوم کاهش زمان رسیدگی به پرونده های شاکیان اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی و نبود امکانات مالی نباید دلیل عدم پاسخگویی به موقع و یا افزایش طول مدت رسیدگی به پرونده شکایت مراجعین باشد و باید تلاش شود با عدم ارجاع پرونده های غیر ضروری به تحقیق و پرهیز از تجدید جلسات بی نتیجه، طول مدت رسیدگی را به زیر 10 روز برسانیم.
سلیمانی با ذکر اهمیت آراء صادره از سوی دیوان عدالت اداری عنوان کرد: اعضای مراجع حل اختلاف در صدور آراء نباید استنادات قانونی را فراموش کنند زیرا قدرت و پشتوانه آراء آنان مستندات قانونی است و اطلاع کارشناسان روابط کار از آراء صادره دیوان عدالت اداری موجب اشرافیت بیشتر و افزایش عمق دید آنان شده و لازم است تمامی کارشناسان با جدیت تمام دفاعیات خود را در این حوزه پیگیری کنند.
همایش دو روزه آموزش کارشناسان روابط کار سازمان کار و امور اجتماعی آذربایجان غربی به منظور آشنایی کارشناسان مراجع حل اختلاف با قوانین و مقررات و بخشنامه های جدید مرتبط با قانون کار در تالار نهادهای مدنی این سازمان برگزارشد.
۱۴ آذر ۱۳۸۶ ۰۸:۵۸
کد خبر : ۱۷,۰۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید