رییس سازمان کار خراسان رضوی خبرداد:اولین مرکز کاریابی اختصاصی معلولان ایجاد می‌شود

سرویس با خبرنگاران حوزه _ خراسان _ ایسنا: سهم خراسان رضوی از تسهیلات بنگاه‌های زودبازده امسال دو هزار و 795 میلیارد تومان است.
سید احمد توکلی افشار رییس سازمان کار و امور اجتماعی خراسان رضوی گفت: یک هزار و500 میلیارد تومان از این میزان برای پروژه‌های اقتصادی و اشتغال زایی شهرستان مشهد اختصاص یافته است.

وی از امضای توافق‌نامه بین سازمان بهزیستی و وزارت کار برای استفاده از تسهیلات بنگاه‌های زود بازده برای کار آفرینی اشتغال معلولان خبرداد.

توکلی افشار درباره سرویس‌دهی وزارت کار و امور اجتماعی جهت کاریابی معلولان تحت پوشش بهزیستی عنوان کرد: امیدواریم با ایجاد و آغاز به کار اولین مرکز کاریابی اختصاصی معلولان در مشهد و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات مربوط به وضعیت جسمی و توانمندی‌های تمامی معلولان جویای کار، مسوولان نهادها و سازمان‌ها روند استفاده از معلولان در قسمت مختلف اداری و خدماتی را سرعت بخشند.

وی در ادامه با اشاره با ایجاد توافقاتی بین فرمانداری مشهد و سازمان کار و امور اجتماعی خراسان رضوی درباره ساماندهی مراجعان به اداره کار و امور اجتماعی، گفت: در طول 18 سال گذشته همه فعالیت سازمان‌ها در یک نقطه انجام می شود اما گستردگی شهر و همچنین گستردگی فعالیت‌های سازمان توان این نهاد را برای ارایه خدمات مطلوب به مراجعان کاهش داده است.

وی ادامه داد: طرح ایجاد نمایندگی سازمان کار و امور اجتماعی در نقاط مختلف شهر دو سال پیش مطرح شد اما به لحاظ محدودیت‌های سازمان این کار انجام نشد.

توکلی افشار با بیان این‌که این سازمان روزانه بین 1200 تا 1500 نفر مراجعه کننده دارد گفت: با امکانات محدود کار را آغاز کردیم و در حال حاضر سه نمایندگی سازمان در سه نقطه غربی، شرقی و مرکزی شهر مشهد به سرویس دهی به مراجعان مشغول‌اند.

وی در ادامه با بیان این‌که در حال حاضر سازمان کار و امور اجتماعی استان به توزیع نظارت و هماهنگی اعتبارات توجه خاصی دارد افزود: متاسفانه علیرغم تشکیل دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در شهرستان‌های خراسان رضوی دبیرخانه این کارگروه هنوز در فرمانداری مشهد به دلایلی همچون کمبود امکانات تشکیل نشده است.

وی با اشاره به حضور 75 درصدی صنایع استان در مشهد عنوان کرد: در آخرین سفر وزیر کار به مشهد مقرر شد کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان مشهد حداکثر تا تاریخ 10 دی ماه سال جاری تشکیل شود.

توکلی افشار با اعلام این‌که سازمان کار و امور اجتماعی خراسان رضوی، پروژه جدیدی را در قالب اشتغال اتباع بیگانه آغاز کرده است، گفت: حدود 110 هزار نفر در مشهد در حال حاضر به شکل غیر مجاز مشغول به کار هستند که این مساله مشکلاتی ایجاد کرده است.

وی از مسوولان ادارات و سازمان‌های مختلف در خواست کرد تا اتباع بیگانه تنها در 18 عنوان شغلی معین شده به کار گرفته شوند.
۱۲ آذر ۱۳۸۶ ۱۰:۰۲
کد خبر : ۱۷,۰۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید