مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین: برنامه‌های اشتغال فراگیر و روستایی استان نتایج خوبی داشته است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در سال جاری برنامه‌های اشتغال فراگیر و روستایی استان نتایج خوبی داشته و میزان نرخ بیکاری، تعدیل نیرو و برقراری بیمه بیکاری در استان کاهش یافته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین: برنامه‌های اشتغال فراگیر و روستایی استان نتایج خوبی داشته است

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ، مسعود بابایی در دیدار صمیمانه دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی با استاندار قزوین در تشریح عملکرد اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قزوین با بیان این که نرخ بیکاری استان قزوین در پایان شهریورماه امسال از ۱۱ به ۸.۲ دهم درصد رسیده که با توجه به نرخ ۴۲.۸ درصدی مشارکت اقتصادی استان رونق خوبی محسوب می‌شود، ادامه داد: در این مدت، میزان برقراری بیمه بیکاری برای مشمولان قانون کار در سال جاری هم 3003 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه قبل ۲۴ درصد کاهش داشته است.
وی در ادامه به اقدامات انجام شده در حوزه مشاغل خانگی اشاره کرد و افزود: سال گذشته اعتبار تخصیص یافته به این مشاغل ۵۴ میلیارد ریال بود که امسال با افزایش بیش از ۲ برابری به ۱۴۰ میلیارد ریال رسید.
بابایی یادآور شد: همچنین در حوزه اعتبارات روستایی نیز امسال یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  قزوین همچنین از کاهش تعداد جویندگان کار خبر داد و گفت: از مجموع ۶ هزار فرصت شغلی ایجاد شده در نیمه نخست امسال هزار و ۹۶۳ نفر با تمرکز بیشتر بر حوزه صنعت به کار گمارده شدند.

همچنین در ابتدای این دیدار هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین گفت: بایستی با تمام ظرفیت و توان به اقشار ضعیف و بیکار کمک کنیم و خدمت گذاری به مردم را قدر دانسته و با تلاش بیشتر در این راستا حرکت کنیم .  
وی گفت: سازمان‌های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجموعه ای کامل از خدمات رفاهی، درمانی، آموزشی، بانکی و اشتغال آفرینی در واقع شبیه یک دولت کامل هستند که خدمات آنها قشر وسیعی از جامعه را در بر می‌گیرد.

در ادامه جلسه هر یک از مدیران کل دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گزارشی از عملکرد دستگاه خود را بطور اختصار ارایه دادند .

۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۶
کد خبر : ۱۷۰,۱۸۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید