وزیر کار وامور اجتماعی:در توزیع تسهیلات بانکی سهمیه‌بندی منطقه‌ای لحاظ نشده است

سرویس با خبر نگاران حوزه -ایرنا-همدان :
وزیر کار و امور اجتماعی گفت : در توزیع تسهیلات بانکی ، سهمیه بندی منطقه‌ای لحاظ نشده است.
د کترسید " محمد جهرمی " روز شنبه در آیین بهره برداری از نخستین واحد اسنک غنی شده کشور در شهرستان بهار افزود: در حال حاضر بیش از52درصد تسهیلات بانکی کشور در تهران پرداخت می‌شود.

وزیر کار و اموراجتماعی گفت : این در حالی است که سهم تهران از این منابع 49 درصد است. وی افزود : برای رعایت عدالت باید مجموع مناطق را لحاظ و بعد سهم تهران را مشخص کرد.
وزیر کار و امور اجتماعی گفت : سرمایه‌گذاری جدید نه در تهران، بلکه در همدان ، ایلام و کردستان باید صورت گیرد تا به جای مهاجرت به تهران، همدانی‌های مقیم پایتخت نیز به شهر خود باز گردند.
جهرمی افزود: اکنون 52درصد تسهیلات بانکی در بخش بازرگانی 2/13درصد در بخش کشاورزی،4/12درصد در بخش صنت و بقیه در بخش خدمات است که این بیانگر عدم تعادل در پرداخت منابع است. وی اظهار داشت: در توزیع اعتبارات باید اولویت‌های بخشی و منطقه‌ای و مزیت‌های ملی و استانی مشخص شود.

وزیر کار و امور اجتماعی به مشکلات سیستم بانکی در اعتبارات اشاره و تاکید کرد: سهمیه‌بندی منطقه‌ای در توزیع اعتبارات یا درست تنظیم نشده‌است و یا اینکه درست اعمال نمی‌شود.
وزیرکار و اموراجتماعی همچنین از پرداخت هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد و توسعه کارخانه سیمان در کشور در سال گذشته خبر داد و گفت:
تولید سیمان در کشور باید به 55 میلیون تن برسد.

جهرمی در ادامه گفت: ایران کشوری با ظرفیت بالا از نظر منابع طبیعی است و در بین کشورهای منطقه از نظر چهار فصل بودن، استفاده از خاک حاصلخیز و معادن غنی برتر محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد : با توجه به چشم‌انداز 20ساله کشور که باید به برترین منطقه تبدیل شود ، این ویژگی نیروی انسانی است که کشور را به سمت توسعه سوق خواهد داد و بستر لازم برای حرکت و جهش بزرگ را فراهم می‌کند. وزیر کار و امور اجتماعی، استان همدان را استانی سرآمد و مستعد دانست و گفت: صنایع تبدیلی در این استان پیشرفت خوبی داشته است.

جهرمی بر توسعه صنایع تبدیلی در کشور تاکید کرد و گفت : رونق و توسعه این صنایع در بهار و سایر مناطق در واقع حمایت از مزیت‌های مختلف است.
۱۱ آذر ۱۳۸۶ ۱۱:۲۳
کد خبر : ۱۷,۰۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید