وزیرکار واموراجتماعی:کارگران دست کم سه میلیون و ‪660‬هزار ریال عیدی می‌گیرند

سر و یس با خبرنگاران حوزه -ایرنا -همدان:
وزیر کار و امور اجتماعی گفت : عیدی کارگران برای سال 87دست کم سه میلیون و 660هزار ریال تعیین شده است.
دکتر سید "محمد جهرمی"،شامگاه شنبه در پایان سفر یک روزه خود به استان همدان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : سه برابر حقوق پایه، سقف رقمی است که به عنوان عیدی برای کارگران برای سال 87در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: بر اساس ماده 41قانون کار ، دستمزد کارگران برای سال آینده با حضور نمایندگان، کارفرمایان ، نماینده کارگران و دولت به صورت همه جانبه گرایی و با توجه به افزایش نرخ تورم اعلام شده و در دست پیگیری است. جهرمی همچنین در خصوص طرح ساماندهی اتباع بیگانه گفت : این طرح با کمک وزارت کشور و نیروی انتظامی در حال انجام است.
وی ادامه داد: با پیگیریهای به عمل آمده اتباع بیگانه‌ای که به صورت مجاز وارد کشور شده‌اند در صورت تمایل برای اشتغال در صنایع و واحدهای مورد نیاز ، کارتهای اشتغال موقت سه تا شش ماهه می‌گیرند.

دکترجهرمی درباره اینکه آیا اجرای اصل44قانون اساسی اشتغال را در برهه‌ای کاهش می‌دهد یا نه ،توضیح داد: این اصل تنها شامل واگذاری صنایع نیست بلکه واگذاری کار به بخش غیردولتی، تعاونی‌ها و عموم مردم است.

وی اظهار داشت : در صورت اجرای کامل سیاستهای اصل 44قانون اساسی ، نه تنها کاهش اشتغال نخواهیم داشت بلکه از نظر رونق اقتصادی به نحوی خواهد بود که اشتغال مولد افزایش یابد.
جهرمی گفت: هر چقدر بهره‌وری و اثر بخشی در بخش اقتصادی با توجه به مزیتهای منطقه‌ای و ملی افزایش یابد درآمد سرانه کشور افزایش خواهد یافت.

وزیر کار ادامه داد: با این کار ، پس انداز و سرمایه‌گذاری نیز افزایش یافته و به دنبال آن اشتغال رونق می‌یابد.

وی همچنین درباره توقف یا تداوم اصلاح قانون کار گفت : این امر به نظر دولت و مجلس بستگی دارد.

وی افزود : وزارت کار پیشنهادهای خود در این رابطه را ارایه کرده ولی اجرای آن در مدت باقی مانده بسته به نظر دولت و مجلس است.

در جریان سفر یک روزه وزیر کار و امور اجتمای به استان همدان، نخستین واحد تولید اسنک طبیعی غنی شده کشور در شهرستان بهار به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری مرحله دوم مجموعه ورزشی شماره دو کارگران همدان و شروع عملیات اجرایی ساخت کارخانه نان صنعتی در شهرستان بهار دیگر برنامه‌های سفر وزیر کار و امور اجتماعی به همدان بود.

دکترجهرمی همچنین در همایش کارآفرینان و طرح‌های صنعتی منتخب و جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان شرکت کرد و در جریان مشکلات طرح‌های زودبازده قرار گرفت.
۱۱ آذر ۱۳۸۶ ۱۰:۵۲
کد خبر : ۱۷,۰۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید