وزیر کار و امور اجتما عی:کشور به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده است

سرویس با خبرنگاران حوزه-ایرنا -همدان:

سید "محمد جهرمی" روز شنبه در آیین بهره‌برداری از استخر "شهید مدنی" مجموعه ورزشی شماره2کارگران همدان افزود: امروز مجلس، دولت و مجموعه دست‌اندرکاران نظام به فکر اشتغال و رفع بیکاری جوانان هستند که با چنین نگاه و رویکردی کشور از حاشیه درآمده و در متن کارها قرار گرفته است.
وی گفت: یک روز بحث در این بود که اولویت بندی کشور با توسعه سیاسی باشد یا توسعه اقتصادی و تمامی کارها خوابیده بود و پروژه‌ها یکی پس از دیگری با مشکل روبه رو بودند.
وی افزود: اما امروزه کشور از حاشیه درآمده و در متن کارها قرار گرفته که این بهترین ویژگی مجلس هفتم و دولت نهم است.
جهرمی اظهار داشت : این که در دو سال به تمامی استانها سفر و در آنها مشکلات شهرستان و استان لحاظ و برای آنها تصمیم‌گیری شود، چشمگیر است.

وی اضافه کرد: بودجه‌های ملی ، استانی باید آزاد باشد و در استانها با اختیار و در هر جایی که صلاح دانسته می‌شود، هزینه شود.

وی ادامه داد: اعتبارات نباید به صورت قطره چکانی برای پروژه‌ها اختصاص یابد ، بلکه تمام بودجه در اختیار دستگاهای اجرایی استانها قرار گرفته و هزینه شود.

وی با تاکید بر اینکه سالانه باید سه تا چهار درصد نرخ بیکاری کاهش یابد افزود : امروز باید جوابگوی یک تا یک میلیون و200هزار نیروی جوانی که وارد بازار کار می‌شوند ،بود تا از مجموعه بیکاران کاسته شود.

وزیر کار و امور اجتماعی همچنین گفت : هزینه‌ای که برای آموزش و ورزش کارگران هزینه می‌شود نباید در فهرست هزینه‌های تحمیل شده به دستگاهها قرار گیرد ، بلکه باید در ردیف هزینه‌های سرمایه‌ای پیش بینی و منظور شود.
وی ادامه داد: سلامت کارگران و رفاه آنان رضایتمندی بیشتر برای کار و تولید را به همراه دارد.
وی بر فعال شدن بخش غیردولتی در توسعه فضاهای ورزشی کارگری تاکید کرد و افزود: ورزشگاهها باید به کارخانجات و یا بخش غیردولتی واگذار شوند تا به کارگر ارایه خدمت شود.

وی اضافه کرد: اگر واگذاری فضای ورزشی به بخش غیردولتی عملی نیست باید مدیریت این فضاها به این بخش واگذار شود.
۱۱ آذر ۱۳۸۶ ۱۰:۴۳
کد خبر : ۱۷,۰۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید