مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: طرح کارورزی، زمینه ساز اشتغالزایی فارغ التحصیلان و آماده سازی نیروی متخصص است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه توسعه اشتغال و کاهش بیکاری، اولویت بخش دولتی در استان است، تاکید کرد: این مسئله، باید دغدغه بخش خصوصی نیز باشد؛ چرا که نتیجه حاصل از افزایش اشتغال و کاهش بیکاری در استان، همگان را منتفع می کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  یزد: طرح کارورزی، زمینه ساز اشتغالزایی فارغ التحصیلان و آماده سازی نیروی متخصص است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، محمدحسین ریاحی در جلسه سیاستگذاری طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و بررسی طرح فرصت کاری که با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، با اشاره به اینکه نرخ بیکاری فصلی امسال بعد از سیستان و بلوچستان بالاترین نرخ بیکاری را در کشور داریم، اظهار کرد: همچنین نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی استان نیز 2 درصد از میانگین کشوری بیشتر است که تعامل همه جانبه دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی را می طلبد.

ریاحی طرح کارورزی را طرحی با هدف ایجاد اشتغال پایدار و کمک به بخش خصوصی و تعاونی خواند و گفت: این طرح از جمله اقدامات دولت در راستای ایجاد اشتغال بوده که تا به امروز 307 نفر در این طرح ثبت نام کرده اند.

وی یادآور شد: خوشبختانه مشکلات و دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی با پیگیری های به عمل آمده، اصلاح و ابلاغ شده است که امیدواریم اصلاح آن زمینه ساز حضور موثرتر کارفرمایان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار گردد.

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی یزد افزود: این طرح، عاملی برای افزایش روحیه و انگیزه‌ کارآفرینی در میان جوانان است و میزان مهارت و تجربه‌ آن‌ها را در محیط‌های کار افزایش می‌دهد.

وی مهارتی شدن فارغ التحصیلان دانشگاهی براساس نیاز بازار کار، تبدیل علوم تئوری به کاربردی، آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموزی برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی، کمک به واحدهای اقتصادی فعال برای شناسایی نیروی کار توانمند، زمینه‌سازی برای کاهش هزینه‌های جذب را از مزایای این طرح خواند و گفت: بکارگیری نیرو بدون پرداخت حق الزحمه(از سوی دولت به کارورز پرداخت می شود)، استفاده از ظرفیت و توان آموزشی عملی بنگاه‌های اقتصادی، مهارت آموزی بدون پرداخت هزینه توسط کارورز و در مقابل دریافت حق‌الزحمه از سوی دولت و اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری از دیگر مزایای این بازی برد- برد کارفرمایان و کارجویان است.


۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۵
کد خبر : ۱۷۰,۲۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید