دو هزار میلیارد ریال اعتبار به بنگاههای اقتصادی اختصاص یافت

سر ویس با خبر نگارن حوزه -زهر ه دریغ گفتار -ایرنا
مدیر کل پیشگیری از بیکاری کارگران وزارت کار و امور اجتماعی گفت: دو هزار میلیارد ریال برای کمک به اشتغال پایدار بنگاههای اقتصادی کشور اختصاص یافته است.

" گودرز کریمی" پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این اعتبار از هفته آینده اجرایی می‌شود و در اختیار بنگاههایی که بدهی معوق داشته و قصد دریافت تسهیلات جدید را دارند، قرار می‌گیرد.

وی افزود: با تصویب این اعتبار، وزارت کار و امور اجتماعی از این محل بدهی بنگاههای اقتصادی را به بانک پرداخت و از محل دریافت تسهیلات جدید آنها را کسر می‌کند.

او ادامه داد: حدود یک هزار بنگاه و واحد تولیدی در کشور نیاز به کمک دارند که در صورت تزریق این مبلغ اشتغال حدود 800هزار نفر در کشور پایدار و از بیکاری آنها جلوگیری خواهد شد.

کریمی بر حفظ اشتغال موجود تاکید کرد و افزود: هم اکنون باید اشتغال موجود در کشور حفظ شده و سپس توسعه یابد.

مدیر کل پیشگیری از بیکاری کارگران وزارت کار و امور اجتماعی در خصوص اشتغال شهر بم نیز گفت: بعد از زلزله شرکت‌های تولیدی ارگ جدید به دلیل محدودیت‌ها با تعدیل نیرو مواجه شده و برخی از نیروها بیکار شدند.

او اضافه کرد: با تحت پوشش قرار گرفتن نیروهای کاری این شهرکتهای خودروساز و پرداخت 70درصد دستمزد کارگران توسط وزارت کار و امور اجتماعی و معافیت حق بیمه کارگر و کارفرما از پرداخت آن، این واحدها پایدار شدند.

رییس سازمان کار و امور اجتماعی استان کرمان نیز از اختصاص 200میلیون یورو از محل صندوق ذخیره ارزی 300میلیارد ریال از محل اعتبارات تسهیلات بنگاههای زودبازده به پنج کارخانه تولید خودروی ارگ جدید بم خبر داد.

سید "جواد منصوری" افزود: این تسهیلات در راستای پایدار کردن و ایجاد اشتغال اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در صورت تزریق 200میلیارد ریال دیگر به این اعتبارات چهار هزار شغل پایدار به طور مستقیم ایجاد خواهد شد.
۱۰ آذر ۱۳۸۶ ۱۰:۲۶
کد خبر : ۱۷,۰۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید