معاون وزیر کار وامور اجتماعی اعلا م کرد:ساخت 30 هزارواحد مسکونی برای کارگران تهران وکرج

معاون وزیر کار وامور اجتماعی از اختصاص زمین برای ساخت30 هزار واحد مسکونی در تهران وکرج خبر داد .
به گزارش روابط عمومی وزارت کار وامور اجتماعی ، مهندس طاهایی در گفت و گویی ، با تشریح آخرین اقدامات انجام شده برای ساخت مسکن کارگری در استانها ی کشور ، گفت : وزیر مسکن وشهرسازی با اختصاص زمین برای ساخت 30 هزار واحد مسکونی در 11 منطقه تهران موافقت کرده است .
وی افزود : زمان تحویل زمین ها در تهران از دو هفته تا سه ماه تعیین شده است .
وی افزود : براساس توافق با وزارت مسکن، زمین برای ساخت 10 هزار واحد در شهر پرند8 هزار واحد در هشتگرد ،5 هزار واحد در ماهدشت ، یک هزار و 500در اشتهارد ، هزار واحد در فیروز کوه ، هزار واحد درپیشوا ، هزار واحد در دماوند وفشافویه و200 و احد درقرچک واگذار می شود .
وی با اشاره به شناسایی 338 هزار و 971 کارگران بی مسکن درکشور خاطر نشان ساخت : تاکنون بیش از15 میلیون و589 هزار متر مربع برای ساخت واحد های مسکونی کارگری اختصاص یافته است .
وی گفت : در استان آذربایجان غربی 63 هزار متر زمین برای ساخت یک هزار و 977 واحد مسکونی اختصاص یافته است که این واحد ها درشهرهای نقده ، ماکو ، بوکان ، خوی ، مهاباد ، اشنویه ، چالداران، ارومیه وسلماس احدث می شوند .
مهندس طاهایی از اختصاص 50 هکتار زمین در شهر جدید سهند برای ساخت مسکن کارگری در استان آذربایجان شرقی خبرداد . و ی گفت :در استان اردبیل برای ساخت دوهزار واحد مسکونی زمین اختصاص یافته است .
معاون وزیر کار وامور اجتماعی با اشاره به اختصاص 897 هزارو 799 متر مربع زمین برای ساخت 15 هزار و 799 واحد مسکونی در استان اصفهان گفت : زمین های واگذار شده در حال آماده سازی برای ساخت مسکن است .
وی از اختصاص 15 هکتار زمین برای ساخت مسکن در استان ایلام خبر داد وگفت : 10 هزار و649متر زمین به تعاونی مسکن کارگران شرکت سیمان ایلام ، اختصاص یافته وهمچنین میلیارد ریال تسهیلات به شرکت پتروشیمی ایلام جهت ساخت300 واحد مسکونی اختصاص قرار گرفته است که این پروژه 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .
مهندس طاهایی یاد آورشد : مبلغ 10 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت تعاونی مسکن خبر نگاران ایلام جهت ساخت 56واحد مسکونی در زمینی به مساحت دو هزار و500 متر مربع اختصاص یافته است .
معاون وزیر کار گفت :12 هزار و 49متر زمین به تعاونی مسکن کارگران شهرستان دشتی در استان بوشهر اختصاص یافته است وبراساس هماهنگی با سازمان مسکن شهر سازی استان ، زمین مورد نیاز برای ساخت 1600 واحد مسکونی در گناوه ، کنگان وخور وموج تامین می شود .
معاون وزیر کار به اختصاص زمین برای ساخت552 واحد مسکونی در استان چهارمحال وبختیاری اشاره کرد و گفت : همچنین در استان خراسان جنوبی نیز 150 هزار متر مربع زمین برای ساخت دو هزار و 199 واحد مسکونی اختصاص یافته است .
وی همچنین از احداث هزار و 65واحد مسکونی در استان خراسان شمالی و سه هزار واحد در خراسان رضوی خبر داد وگفت : 1700واحد مسکونی نیز در استان خوزستان اماده واگذاری به کارگران است .
طاهایی ، اختصاص زمین برای ساخت ، هزار و575 در استان زنجان ، 673 واحد مسکونی در سیستان وبلوچستان ، هزار و 114 واحد در استان سمنان ،8 هزار و 254 واحد مسکونی در استان فارس ، دوهزار و100واحد در استان قزوین700 واحد مسکونی در قم را از دیگر اقدامات انجام شده برای تا مین مسکن کارگران عنوان کرد .
وی افزود : در استان کردستان نیز چهار هزار و 908 متر مربع زمین اختصاص یافته است و100 واحد مسکونی در شهرستان قروه وسرایش آباد در حال واگذاری است .
مهندس طاهایی گفت : 92 هکتار زمین در استان کرمان ، به واحد های مسکونی کارگری اختصاص یافته است هکتار زمین در استان کهگیلویه وبویر احمد ،32 هکتار در استان کرمانشاه ،115 هکتار در استان گیلان
طاهایی خاطر نشان ساخت : کار واگذاری زمین وساخت واحد های مسکونی در سایر استانها نیز ادامه دارد .
۱۰ آذر ۱۳۸۶ ۰۹:۴۱
کد خبر : ۱۷,۰۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید