توضیحاتی پیرامون خبر استعفای وزیر کار

طرح ناگهانی دلایل استعفای وزیر کار از سوی برخی رسانه ها ، گمانه زنی های متفاوتی را در محافل اقتصادی و سیاسی کشور برانگیخت که حتی دامنه این بحث به رسانه های بین المللی نیز کشیده شد.
روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی صرف نظر از انگیزه انعکاس خبری دلایل این استعفا ، در ادامه سیاست های شفاف سازی عملکرد این وزارتخانه ، ذکر چند نکته را در این خصوص ، ضروری می داند .
1-حدود دوماه پیش ، دکتر سید محمد جهرمی در قالب نامه ای چند نکته اساسی را به استحضار رئیس جمهور رسانده است .
در این نامه برکند شدن روند پرداخت تسهیلات به بنگاه های اقتصادی و همچنین حل مشکل بدهی های معوقه این بنگاه ها تاکید شده و نسبت به تبعات منفی ادامه این روند در مختل شدن سیاست های اشتغال زایی نکاتی یادآور شده است .
2-وزیر کار و امور اجتماعی در نامه یاد شده نسبت به واردات بی رویه محصولات نهایی به کشور به خصوص ورود گسترده شکر که به تولیدکنندگان داخلی لطمات جبران ناپذیری وارد می کند و همچنین تصمیم سازی های مغایر با تولید ملی در بخش بازرگانی ، اظهار نگرانی کرده است .
3-با در نظر گرفتن این نکته که بحث اشتغال در سیاست های دولت نهم همواره به عنوان یک میثاق ملی مطرح بوده و هست ، رئیس جمهور محترم با حسن ظن دستور صریح پیگیری موارد طرح شده را صادر کرده که ان شاءاله به زودی شاهد نتایج مثبت این اقدامات خواهیم بود .
در خاتمه یادآور می شود تعامل اعضای کابینه و شخص رئیس جمهور و تبادل دیدگاه ها در مدیریت کلان کشور امری طبیعی است و در راستای تقویت بنیان های تصمیم سازی های اقتصادی اجتماعی کشور است .
۶ آذر ۱۳۸۶ ۱۴:۵۵
کد خبر : ۱۷,۰۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید