رئیس سازمان کار استان تهران خبر دادواگذاری زمین به 25 هزار کارگر بی مسکن تا 2 ماه آینده

سرویس با خبر نگار ان حوزه-علی قاسمی - خبرگزاری مهر
رییس ساز مان کار استان تهران از واگذاری زمین به 25 هزار کارگر بی مسکن استان تهران تا 2 ماه آینده خبر داد و ی گفت: پیش بینی می شود شناسائی کارگران واجد شرایط استان تهران به 40 هزار نفر نیز افزایش یابد.
محمد تقی حاج قاسمی در گفتگو با مهر درمورد طرح شناسائی کارگران فاقد مسکن در استان تهران، گفت: تاکنون 25 هزار نفر از کارگران بی مسکن را در استان تهران مورد شناسائی قرار دادیم که این افراد در قالب تعاونیهای مسکن واحدهای تولیدی مختلف ساماندهی شدند.
رئیس سازمان کار استان تهران اظهار داشت: تعاونی های یاد شده که بین 100 تا 1000 نفر عضو دارند قرار است بر اساس توافق و نشست 3 جانبه وزارتخانه های مسکن و شهرسازی، تعاون و کار و امور اجتماعی مورد شناسائی مقدماتی، توسط سازمانهای کار قرار گیرند.

وی تصریح کرد: در مرحله بعد از شناسائی اولیه، افراد متقاضی به ادارات کل تعاون استانها معرفی می شوند که در این بخش باید دارای شرایط 3 گانه فاقد مسکن بودن، متاهل بودن و عدم استفاده از زمینهای دولتی باشند، که این امر باید از سوی سازمان مسکن استان به تائید برسد.

حاج قاسمی پشت سر گذاشتن مراحل یاد شده را از سوی متقاضیان عنوان کرد و ابراز داشت: بعد از تائیدات ادارات کار، ادارات تعاون و سازمان مسکن، مرحله واگذاری زمین است که این مهم در استان تهران پس از شناسایی 25 هزار متقاضی در حال تداوم و پیگیری است.

رئیس سازمان کار استان تهران افزود: با شناسائی 25 هزار نفر متقاضی یاد شده، تاکنون 14 تعاونی واجد شرایط نیز معرفی شده که این تعاونی ها توانسته اند در شهر پرند زمین دریافت کنند و همچنین بر اساس قول وزیر مسکن و شهرسازی قرار شده تا 2 ماه آینده به 25 هزار نفر یاد شده زمین داده شود.

وی از واگذاری زمین بر اساس برنامه از پیش تعیین شده خبر داد و گفت: در مرحله اول واگذاریها قرار است 10 هزار واحد در پرند،8 هزار واحد در اشتهارد،5 هزار واحد در ماهدشت، هزار و 200 واحد در پاکدشت، 500 واحد در رودهن و500 واحد درفیروزکوه واگذار شود.

حاج قاسمی از تلاش سازمان کار استان تهران در شناسائی کارگران بی مسکن و هدایت آنان به ادارات تعاون سخن گفت و اظهار داشت: شاید ظرفیت شناسائی ها تا مرز 40 هزار نفر نیز گسترش یابد، به همین جهت قرار شده است با هماهنگی صنوف کارگران این بخش ها نیز برای دریافت زمین مورد شناسائی قرار گیرند.
۶ آذر ۱۳۸۶ ۱۴:۳۴
کد خبر : ۱۷,۰۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید