حدود ۴۵هزار نفر از خدمات اورژانس اجتماعی آذربایجان‌غربی بهره‌مند شدند

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی گفت: ۴۴ هزار و ۶۵۱ نفر طی سال جاری از خدمات اورژانس اجتماعی ۱۲۳ بهره‌مند شده‌اند.
حدود ۴۵هزار نفر از خدمات اورژانس اجتماعی آذربایجان‌غربی بهره‌مند شدند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، سعید فریور با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر ۱۴ پایگاه اورژانس و خدمات اجتماعی در استان فعالیت می‌کند و این مراکز نخستین نهاد در مداخله موثر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌رود.
وی اظهار کرد: این پایگاه‌ها در شهرستان‌های ارومیه، تکاب، بوکان، چالدران، اشنویه، پیرانشهر، سردشت، سلماس، خوی، مهاباد، میاندوآب، نقده و شاهین دژ فعال است.
وی اضافه کرد: بیشترین مراجعان به اورژانس اجتماعی استان را طی سال جاری، زوج‌های متقاضی طلاق، کودکان کار و خیابانی، افراد دارای اختلافات خانوادگی و همسران آزاردیده تشکیل می‌دهد.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی ادامه داد: بیشترین مراجعه کنندگان به اورژانس اجتماعی آذربایجان‌غربی در سال جاری مربوط به شهرستان ارومیه بود که فاصله زیادی با دیگر شهرهای استان داشت.
فریور بیان کرد: مراجعان به اورژانس اجتماعی از خدمات تخصصی روان‌شناسی، مددکاری، فرهنگی، آموزشی، حقوقی خدمات حمایتی و نگهداری موقت بهره‌مند می‌شوند.
وی گفت: گروه های هدف بهزیستی در اورژانس اجتماعی شامل همسرآزاری، کودک آزاری، کودکان کار و خیابانی سالمند آزاری، زوجین متقاضی طلاق، معلول آزاری، دختران در معرض آسیب و آسیب‌دیده اجتماعی، اختلال هویت جنسی وخشونت خانگی است.
وی اضافه کرد: راه‌اندازی اورژانس اجتماعی یکی از خدمات شاخص بهزیستی در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است و در حال حاضر در تمامی شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت استان اورژانس اجتماعی راه‌اندازی شده است.
وی بیان کرد: اورژانس اجتماعی نقش بسزایی در کاهش طلاق، کودک آزاری و همسرآزاری دارد و با مداخله متخصصان حوزه اجتماعی، بسیاری از این آسیب‌ها از مرحله بحرانی فاصله می‌گیرند.
فریور خاطرنشان کرد: این مراکز وظایف سنگینی در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند و اورژانس اجتماعی به عنوان یکی از اقدامات شاخص بهزیستی توانسته نسبت به کاهش آسیب‌های اجتماعی موفق عمل کند.
۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۵
کد خبر : ۱۷۰,۳۸۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید