مدیرکل پیشگیری از بیکاری و بیمه بیکاری وزارت کار و امور اجتماعی :بیش از 15 هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری شاغل شدند

سر ویس با خبر نگاران حوزه -ابر اهیم علیزاده -ایسنا: با بازگشت به کار مجدد بیش از 15 هزار مقرری بگیربیمه بیکاری و تثبیت چهار هزار شغل این افراد تا پایان نیمه اول امسال، در مجموع تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری تا آذرماه امسال نسبت به سال گذشته از 157 به 150 هزار نفر در امسال کاهش یافته است.
گودرز کریمی ـ مدیرکل پیشگیری از بیکاری و بیمه بیکاری وزارت کار و امور اجتماعی ـ در مورد کارگران فصلی گفت: از آنجایی که کارگران فصلی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند بنابراین ما آمادگی داریم تا در واحدهایی که این موضوع اجرا نمی‌شود مسئله را پیگیری کنیم.
وی با اشاره به کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری افزود: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری کشور در آذرماه سال گذشته حدود 157 هزار نفر بود که اکنون تا آذر ماه امسال این تعداد به 150 هزار و 611 نفر کاهش یافته است.
کریمی تصریح کرد: همچنین در نیمه اول امسال 15 هزار و 154 نفر اشتغال مجدد داشتند و چهار هزار و 433 نفر نیز شغل‌هایشان تثبیت شد که اگر این افراد شغل‌هایشان تثبیت نمی‌شد این تعداد به آمار بیکاران اضافه می‌شد.
وی در مورد کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری اظهار کرد: علت کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری این است که هم از نظر نقدینگی و هم سرمایه در گردش به واحدها رسیدگی کرده‌ایم و به عنوان مثال در سال گذشته و امسال 20 درصد منابع بنگاه‌های کوچک زودبازده را به واحدهای دایر برای سرمایه در گردش آنها واگذار کردیم که همین اقدامات موجب شده تا افراد کمتری بیکار شوند.

مدیرکل پیشگیری از بیکاری و بیمه بیکاری وزارت کار و امور اجتماعی در ادامه بیان کرد: بیمه بیکاری برای نیروی جوان درمان درد نیست ولی اگر بیمه بیکاری در دوران کهولت سن باشد فرد مورد نظر تا50 ماه نیز می‌تواند از بیمه بیکاری بهره ببرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون مشکل واحدها در فروش و تکنولوژی نیست بلکه در سرمایه در گردش آنهاست.


ب
۶ آذر ۱۳۸۶ ۱۳:۱۶
کد خبر : ۱۷,۰۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید