مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد: پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به بیش از یک هزار طرح در لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: یکهزار و ۱۵۶ طرح اشتغال روستایی استان با ظرفیت پنج هزار فرصت شغلی، موفق به دریافت تسهیلات شده‎اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد: پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به بیش از یک هزار طرح در لرستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب گفت: از زمان آغاز پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی طی ۲ سال گذشته تا کنون ۲۱۵ میلیارد و ۱۸۴ میلیون تومان وام پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از این تسهیلات در جلسات کارگروه اشتغال استان تصویب شده است، ادامه داد: امسال در این راستا ۶۴ مصوبه با برگزاری هفت جلسه تایید شده و مابقی نیز در حال پیگیری هستند.

آشتاب با بیان اینکه از این تعداد ۴۲ مصوبه معادل ۶۵.۶ درصد اجرایی شده تصریح کرد:‌ در این جلسات علاوه بر تصویب تسهیلات، مواردی همچون اجرایی کردن مشوق های ابلاغی دولت، یارانه دستمزد، مشاغل خانگی و معافیت بیمه سهم کارفرمایان پیگیری شد.

وی در ادامه تصریح کرد: این جلسات با موضوع توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایر با هدف توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها، اجرایی کردن مشوق های ابلاغی دولت از جمله طرح کارورزی فارغ التصیلان دانشگاهی ، یارانه دستمزد ، مشاغل خانگی ، معافیت بیمه سهم کارفرمایان وهمچنین توجه به اشتغال حمایتی برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ( ره ) بهزیستی و بنباد شهید ، پیگیری مسائل و مشکلات مجریان طرحهای اقتصادی در بنگاهها و دستگاههای اجرایی ، رصد و ارزیابی تسهیلات پرداختی با هدف اجرایی شدن طرحهای بهرمند از تسهیلات برگزار شده است .

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: یکی از جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان لرستان با حضور معاونین وزیر جهت بررسی و رفع مشکلات طرحهای اقتصادی به ویژه مناطق سیل زده استان بوده است .

آشتاب به وظایف کارگروه اشتغال و‌ سرمایه‌گذاری استان اشاره کرد و افزود: توزیع تسهیلات و منابع پیش بینی شده استان در قوانین بودجه و سایر مقررات و تصویب طرحها با هدف جذب سرمایه یا توسعه اشتغال در استان ، هماهنگی در زمینه ایجاد اشتغال در مناطق توسعه نیافته و کمتر توسعه یافته استان و انجام هماهنگی با دستگاههای اجرایی استان جهت اخذ مجوزهای لازم بخشی از وظایف کارگروه اشتغال استان است.

آشتاب ادامه داد: ۴۹۰ میلیارد تومان طرح اشتغالزایی روستایی استان به بانک ها معرفی شده و انحراف تسهیلات پرداختی نیز کمتر از ۱۰ درصد بوده است.

۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۵
کد خبر : ۱۷۰,۴۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید