93 در صد کارگران از بخش نامه مزد اظهار رضایت کرده اند

سرویس با خبرنگاران حوزه _ علی قاسمی _ خبر گزاری مهر:معاون روابط کار وزارت کار و امور اجتماعی اعلام کرد: کمتر از 7 درصد از کارگران از بخشنامه تعیین نرخ دستمزد سالجاری که در سال گذشته مصوب شد، شکایت کرده اند.
ابراهیم نظری جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بخشنامه سال 85 در خصوص تعیین نرخ دستمزد و محاسبه آن در سال جاری گفت: با بررسی های به عمل آمده کمتر از 7 درصد از کارگران از بخشنامه یاد شده و دستمزد مصوب سال قبل شکایت داشته اند.

معاون روابط کار وزارت کار و امور اجتماعی افزود: با توجه به افزایش روابط کارگران و کارفرمایان، نظارت و حضور بازرسان وزارت کار در بنگاه ها نیز قوی تر شده؛ به نحوی که نهادهای کارگری و کارفرمایی نسبت به قبل 50 درصد رشد پیدا کرده اند.

وی با اشاره به شکل گیری تعاملات بین کارگران و نهادهای کارگری تصریح کرد: در صورت بروز مشکلات و پرداخت نشدن حقوق کارگران از سوی کارفرمایان، ادارات کار آماده اجرای مصوبات در این خصوص هستند.

نظری جلالی ادامه داد: خوشبختانه آمار و نتایج، نشانگر عملکرد مناسب و نظارت درست در مورد مصوبه چگونگی تعیین نرخ دستمزد است؛ ولی با این حال گزارشاتی نیز در ارتباط با عدم پرداخت حقوق کارگران در برخی کارگاه های کوچک که توسط شرکتهای خدماتی اداره می شود، وجود داشته است.

معاون وزیر کار و امور اجتماعی از برخورد سریع، بدون اغماز و بر اساس قانون با قانون شکنان پرداخت دستمزد کارگران از سوی وزارت کار خبر داد و بیان داشت: در این ارتباط وزارت کار و امور اجتماعی تا مرحله ستاندن حق کارگران و پرداخت به آنها کار را دنبال می کند.

وی در خصوص دیدگاه وزارت کار در حمایت از کارگران تازه کار، یکسال کار و فصلی ابراز داشت: وزارت کار و امور اجتماعی حمایت از این گروه ها را در دستور کار خود قرار داده است ضمن اینکه با حمایت از طرح بنگاه های تولیدی و بر اساس آمار، شهریور ماه 560 هزار فرصت شغلی ایجاد شده بود که پیش بینی می شود با راه اندازی طرح های موجود، این رقم به 700 هزار فرصت شغلی نیز برسد.

نظری جلالی از تفاوتهای شغل قدیم و جدید به سنوات خدمتی اشاره کرد و افزود: کارگران قدیمی تر به نسبت سنوات خدمتی خود از مزایا و حقوق برخوردار می شوند در حالی که کارگران جدید نیز بر اساس مدت خدمتی خود حتی اگر 6 ماه هم از زمان فعالیت آنان گذشته باشد، از مزایای مدت زمان کارکرد خود استفاده می کنند.
۴ آذر ۱۳۸۶ ۱۵:۰۴
کد خبر : ۱۷,۰۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید