رشد ۲۰ درصدی بازرسی های کار نسبت به سال گذشته

بازرسی های انجام شده از بنگاه های اقتصادی با رویکرد پیشگیری از حوادث ناشی از کار در 6 ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد یافته است.
معاون روابط کاروزارت کار و امور اجتماعی با اعلام این خبر ، افزود : به منظور ارتقا سطح ایمنی در بنگاه های اقتصادی ، تعداد کمیته های حفاظت و بهداشت کار که نقش مهمی در کاهش حوادث ناشی از کار دارند، در شش ماهه اول امسال، از رشد 10 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخود دار بوده اند .
مهندس ابراهیم نظری جلالی گفت : در شش ماهه نخست سال جاری تعداد کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار معادل شش هزار و 665 کمیته بوده که این رقم در پایان سال گذشته معادل شش هزار و 274 کمیته بوده است که معادل 6 درصد در شش ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است .
وی توسعه آموزش های عمومی و تخصصی در حوزه ایمنی و بهداشت کار را از دیگر راهبردها برای کاهش حوادث عنوان کرد .
مهندس نظری جلالی یادرآور شد: بررسی حفاظت فنی دستگاهها به منظور کاهش حوادث رشد 20 درصدی داشته است .
وی به اقدامات وزارت کار برای پایداری بنگاههای اقتصادی و حفظ فرصت های شغلی اشاره کرد و گفت : در شش ماهه اول امسال 450 واحد تولیدی از حمایت های وزارت کار و امور اجتماعی برخوردار شده اند که درمقایسه با مدت مشابه سال قبل ، بیش از صد درصد رشد داشته است .
وی افزایش تعامل و انعطاف پذیری در روابط کار را یکی از سیاست های راهبردی عنوان کرد و گفت : این روند با توسعه تشکل های کارگری و دیگر ابزارها دنبال می شود ودر این راستا در شش ماهه اول امسال 585 تشکل کارگری و هزار 174 تشکل کارفرمایی تشکیل شده است که رشد 19 درصدی در حوزه تشکل های کارگری و رشد 12 درصدی را در حوزه تشکل های کارفرمایی به نسبت مشابه سال گذشته را نشان می دهد .
معاون وزیر کار و امور اجتماعی توسعه پیمانهای دسته جمعی را از دیگر راهکارهای تنظیم روابط کار عنوان کرد و گفت : تعداد پیمانهای منعقد شده در شش ماهه اول امسال 57 مورد بوده که حداقل 30 درصد نسبت به سال گذشته رشد نشان می دهد .
۴ آذر ۱۳۸۶ ۱۴:۴۴
کد خبر : ۱۷,۰۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید