دهمین نشست هم اندیشی تشکلات کارگری و کارفرمایی خراسان شمالی برگزار شد

دهمین نشست تشکلات کارگری و کارفرمایی استان با حضور استاندار خراسان شمالی و معاونین ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و نمایندگان تشکلات کارگری و کارفرمایی در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد .
دهمین نشست هم اندیشی تشکلات کارگری و کارفرمایی خراسان شمالی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی تعوان، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی شجاعی استاندار خراسان شمالی در این نشست اظهارکرد: از مجموعه ای که در قالب یک کار خردمندانه و بدون ایراد توانستند این تشکلات را تشکیل دهند قدردانی می کنم.
وی افزود: اگر امروز در استان شاهد تجمعات جامعه کارگری نیستیم به این دلیل است که آنان می‌دانند عده ای در استان برگرفته از سیستم امنیتی و اجرایی با تلاش مشکلات جامعه کارگران را حل می کنند.
وی ادامه داد: تمدید دفترچه تامین اجتماعی کارگران در هر شرایطی باید مورد توجه سازمان تامین اجتماعی استان باشد و اگر گزارشی خلاف این موضوع اعلام شود ظرف ۲۴ ساعت با مدیر مربوطه در شهرستان برخورد می شود.
 
وی تصریح کرد: در شرایط اقتصادی کنونی کشور اهمیت حل موضوعات مربوط به جامعه کارگری کمتر از کاهش خسارت های ناشی از سیل نیست و ما باید با تدبیر و در کنار هم بودن این مشکلات را حل کنیم.
شجاعی با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان جامعه کارگری و کارفرمایی در این نشست، تاکید کرد: مباحث مربوط به سطح ملی را از طریق مکاتبه پیگیری خواهیم کرد و در خصوص قراردادهای کارگری آنچه که قانون می گوید باید در استان اجرا شود.
 
وی افزود: اگر در استان فضایی وجود دارد که قوانین فعلی در مورد کارگران استان رعایت نمی شود باید شناسایی و با ارائه زمانبندی مشخص کارفرمایان ملزم به رعایت قانون شوند.
 
استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مشکلات جامانده جامعه کارگری استان مانند ساماندهی کارگران فصلی، ساختمانی و ... با ارائه یک طرح حل و فصل شود و در این طرح باید شرح وظایف دستگاه های اجرایی متولی و زمان اجرا مشخص باشد.
 
وی دستور داد: اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارگری اجرای عدالت است و بنابراین طرح مربوط تا یک هفته آینده ارائه شود.
 
شجاعی گفت: کارفرمایان و بخش صنعت استان بحث آموزش و مهارت افزایی کارگران را در دستور کار داشته باشند و به عنوان یک تکلیف بدانند.
 
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با تاکید بر پرداخت معوقات کارگران افزود: دولت برای پرداخت مطالبات پیمانکاران تمهیدات لازم را پیش بینی کرده است و باید با بهره مندی از این فرصت این مطالبات صفر شود تا پیمانکاران بتوانند به موضوع پرداخت معوقات کارگران بپردازند.
 
محمدعلی شجاعی با اشاره به این که اگر یک مجموعه دچار مشکل مالی می شود نباید هیچ کس حقوق بگیرد تا در این مسیر تنها کارگران آسیب نبینند، افزود: بسته حمایتی از جامعه کارگران به ویژه کارگران بازنشسته باید طراحی و ارائه شود و در این بسته موضوع مسکن، معیشت و بیمه کارگران مورد توجه باشد.
 
۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۶
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۱۷۰,۵۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید