مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: تعامل و همراهی با جامعه کارگری و کارفرمایی در جهت تقویت فرهنگ کار ضروریست

​مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: نگاه ما همچون گذشته نگاه تعامل و همراهی هر چه بیشتر با جامعه کارگری و کارفرمایی استان در جهت تقویت فرهنگ کار است و این نقش ما در رسیدگی ها را مهم و پر رنگ می کند.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: تعامل و همراهی با جامعه کارگری و کارفرمایی در جهت تقویت فرهنگ کار ضروریست

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی سنجری در ‏کمیته تخصصی روابط کار مدیریت مشهد که با حضور متین فر مدیر روابط کار استان خراسان رضوی ، سروری مدیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی مشهد برگزار شد، خاطرنشان کرد: نقش مراجع حل اختلاف در شرایط کنونی که بنگاه های اقتصادی با چالش های مختلف دست و پنجه نرم ‏می کنند بسیار حساس و تاثیر گذار است، پس باید با دقت نظر، در رصد  مشکلات کارگری و کارفرمایی ، تصمیمات ‏مناسب و منطبق با قوانین و مقررات  اتخاذ شود .‏

سنجری با اشاره به اهمیت بررسی دقیق پرونده ها در هیئت های تشخیص و حل اختلاف گفت: چنانچه پرونده های شکایتی ‏در ابتدا به درستی تنظیم شوند ، مراحل بعدی رسیدگی با کمترین مشکلات مواجه خواهد شد .‏
وی افزود: با هدف گذاری های که در حوزه روابط کار صورت گرفت و با همکاری و همدلی تمامی مراجع و هیئت ها در سطح استان خوشبختانه نتایج خوبی در خصوص کاهش ورودی شکایات و زمان های رسیدگی حاصل شد.
وی بر رعایت صیانت از حق و حقوق کارگران، کارفرمایان و عدالت در صدور آراء صادره تاکید کرد و گفت: کار ما در هیئت های تشخیص،حل اختلاف و احقاق حق افراد کار بسیار شایسته و ارزشمندی است زیرا تصمیمات ما در فرایند رسیدگی تاثیر بسیار زیادی در صیانت از نیروی کار ، حفظ اشتغال و زندگی خانوادگی و شغلی افراد دارد به همین خاطر همه بار حفظ نیروی کار در بنگاه اقتصادی بر عهده ماست و ما می بایست در جایگاهی که قرار داریم ضمن رعایت ضوابط و مقررات حرمت و ارزش های اخلاقی افراد را به شدت حفظ و رعایت کنیم .
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در ادامه خاطرنشان کرد: بهترین تصمیم در مراجع حل اختلاف و هیئت های تشخیص و در فرایند رسیدگی تفاهم و سازش است پس باید با این نگاه تصمیم بگیریم و قطعاً در این مسیر به لحاظ قانونی و اخلاقی نیز مسئولیت داریم همچنین نباید گذاشت در تصمیم گیری ها حق کسی ضایع شده و فرصت های شغلی از بین برود.
وی با اشاره به این که حوزه روابط کار یکی از حساس ترین بخش های اداره کل است، تاکید کرد: در رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف و تشخیص تصمیمات ما باید منطقی، معقول و متناسب با زمان باشد و رسالت اصلی ما صیانت از نیروی کار و حفظ فرصت های شغلی است.

وی گفت: ما اعتقاد داریم اختلافات ما بین کارگر و کارفرما باید در محیط کار و از طریق تفاهم و توافق حل و فصل شود و بهترین تصمیم توافق خواهد بود که در نهایت این کار موجب جلوگیری از سرگردانی مراجعین،کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها و تسریع در حل و فصل اختلافات خواهد شد.
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با تأکید بر تکریم ارباب رجوع گفت: خوشرویی و برخورد مناسب با ارباب رجوع باید سر لوحه کار کارشناسان روابط ‏کار قرار گیرد . ‏
در ادامه متین فر مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود: حوزه روابط کار به لحاظ ارتباط مستقیم با مراجعین بسیار مهم و حساس است و یکی از رسالت های ما در حوزه روابط کار،صیانت از نیروی کار، تنظیم روابط کارگری و کارفرمایی ، نظارت بر اجرای صحیح قانون کار و... است و اجرای این وظیفه مهم بر عهده کارشناسان روابط کار است.
وی گفت: با توجه به اینکه 70 درصد فعالیت ها در اداره مشهد صورت می گیرد یکی از دغدغه های اصلی ما حفظ شغل و بنگاه اقتصادی است و این کمیته می تواند به هماهنگی و ارتقاء سطح دانش و تجربیات کارشناسان روابط کار کمک کند و امیدوارم همه ما در سایه وجدان ، تعهد و اخلاق بتوانیم نقش مؤثری در بهبود وضعیت جامعه کار و تلاش شهرستان ایفا نماییم .
سروری مدیرتعاون، کار و رفاه شهرستان مشهد در پایان در تشریح آمار عملکرد شش ماهه سال جاری شهرستان در حوزه روابط کار گفت:تعداد دادخواستهای واصله به هیات های تشخیص شهرستان از 3672 دادخواست درشش ماهه نخست سال 1397 با 16 درصد کاهش به 3076 دادخواست درشش ماهه نخست سال 1398 رسیده است.
وی در ادامه افزود: دستیابی به این مهم با راه اندازی مرکزمشاوره روابط کار و با تلاش همکاران واحد مشاوره روابط کار، بهره گیری از برنامه ریزی های مدون ، بکارگیری تمامی توان و ظرفیت های موجود موفق شدیم گامهای بلندی را در راستای کاهش 16 درصدی نسبت به مدت مشابه درسال گذشته برداریم.
 وی افزود: مقایسه نسبت آراء سازشی صادره در مراجع حل اختلاف نشان می دهد که در پرونده های شش ماهه سال جاری در مقایسه با سال گذشته 32 درصد کل آراء صادره در مراجع حل اختلاف شهرستان بصورت سازشی صادر شده است.
شایان ذکر است در پایان این نشست حاضرین در جلسه به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص بهبود عملکرد این حوزه پرداخته و مطالب و نظرات خود را مطرح کردند.


۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۷
کد خبر : ۱۷۰,۵۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید