کاهش بی سابقه نرخ بیکاری در استان قزوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت: نرخ بیکاری در استان قزوین به ۸.۲ کاهش پیدا کرده که این رقم در ۱۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.
کاهش بی سابقه نرخ بیکاری در استان قزوین

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ، مسعود بابایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین در کارگروه اشتغال استان قزوین از کاهش نرخ بیکاری در استان قزوین خبر داد و افزود: نرخ بیکاری در استان قزوین به ۸.۲ کاهش پیدا کرده که این رقم در ۱۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به سیاست‌های تنظیم اشتغال که در استان مثبت بوده، خوشبختانه کاهش تعدیل نیرو نسبت به مدت مشابه قبل با ۲۵ درصد کاهش همراه است.

وی با بیان اینکه رقم بیمه شده اجباری در استان به ۱۶۰ هزار نفر رسیده است، اظهار کرد: سیاست‌های دولت تدبیر و امید در زمینه اشتغال بسیار مثبت بوده و ما توانسته‌ایم در حوزه مقرری بیمه بیکاری نیز با کاهش ۲۴ درصدی همراه باشیم.

بابایی در خصوص اشتغال روستایی استان قزوین خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی پرداخت شده و در این حوزه چهار بانک عامل نیز فعالیت خوبی داشته‌اند که باید مورد تجلیل قرار بگیرند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به اختصاص بخش قابل توجهی از تسهیلات اشتغالزایی به مناطق کم تر توسعه یافته، خاطرنشان کرد: تسهیلات اشتغالزایی شهرستان آوج ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته که امیدواریم هرچه سریع تر شاهد رونق اشتغال و کاهش بیکاری در این شهرستان باشیم.

۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۵
کد خبر : ۱۷۰,۶۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید