معاون اشتغال سازمان کار استان علام کرد:نرخ بیکاری در اصفهان به3/10 درصد کاهش یافت

نرخ بیکاری در استان اصفهان از7/12درسال به 3/10 درصد در سال 86 کاهش یافت .
به گزارش روابط عمومی وزارت کار احمدرضا پرنده معاون اشتغال سازمان کار استان اصفهان با اعلام این خبر افزود : بر اساس سند اشتغال استان، نرخ بیکاری در سال 88 باید به8درصد کاهش یابد که بر تحقق آن باید سا لیا نه در طول برنامه چهارم65هزارفرصت شغلی ایجاد گردد .
وی با اشاره به اهتمام دولت نهم بویژه وزارت کار وامور اجتماعی به توسعه فرصت های شغلی ، گفت : در سند اشتغال، تمامی پیش بینی های لازم برای کاهش نرخ بیکاری صورت گرفته و روند کارنشان می دهد که مطابق بر نا مه به نرخ 8درصدی بیکاری د ست خواهیم بافت .
پرنده درخصوص ایجاد بنگاه های زود بازده ،گفت : درسال 84 و85 ، بیش از 12 هزار و800 میلیارد ریال برای اجرای این طرح در استان اصفهان اختصاص یافت .
وی گفت : تاکنون 70 هزار طرح تاسیس بنگاه زودبازده با اعتباری معا دل 29 هزار و540 میلیارد ریال به بانک ها معرفی شده است که از این تعداد 37 هزار طرح با اعتباری معادل 15 هزار و 720 میلیارد ریال به تصویب رسیده است .
معاون سازمان کار، افزود : همچنین بانک ها با متقاضیان تاسیس 30 هزار و 562 طرح با اعتباری معادل22 هزار و 230 میلیارد ریال قرارداد بسته اند .
وی حفظ فرصت های شغلی موجود در بنگاه های اقتصادی را یک دیگر از راهبرد های وزارت کار عنوان نمود وگفت : تاکنون هزارو940 میلیارد ریال تسهیلات به یکهزارو667 بنگاه اقتصادی برای تامین نقدینگی پرداخت شده است .
پرنده ، توسعه بنگاه های زود بازده ،کمک به حفظ فرصت های شغلی موجود وترویج فرهنگ کارآفرینی را از عوامل موثر درکاهش نرخ بیکاری دانست .
وی گفت : رفع موانع سرمایه گذاری ، اجرای ماده 102 قانون برنامه چهارم در خصوص معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما ، ساماندهی منابع انسانی در بنگاه های اقتصادی از دیگر برنامه های اجرا شده برای توسعه اشتغال بوده است .
معاون سازمان کار استان اصفهان ، از برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر خبر داد وگفت : وزارت کار وامور اجتماعی درجهت تقویت فرهنگ کار آفرینی این جشنواره را برگزارمی کند تا از این طریق ضمن تقدیر از کار افرینان فعال آنها را به عنوان الگو به جامعه معرفی نماید .
وی با اشاره به پتانسیل استان اصفهان خا طر نشان ساخت: اصفهان از دیر بازمهد هنر ،صنعت ، ومعماری بوده است وتولیدات صنعتی و صنایع دستی آن نشان می دهد که مردم کارآفرینی را درذات خود دارند وبا فراهم شدن بسترهامی توان به تحقق چشم اندازهای توسعه استان امیداواربود .
پرنده در خصوص اقدامات انجام شده برای برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر ، گفت : اطلاع رسانی گسترده ای با همکاری صدا وسیما در سطح استان و با حمایت استاندار ومعاون پشتیبانی استانداری صورت گرفته است .
به گونه ای که تاکنون 160کارآفرین کاربرگ های مربوط به شرکت در جشنواره را تکمیل کرده اند .
وی گفت : پس از اتمام مهلت ثبت نام ،پرونده هریک از کارآفرینان شرکت کننده در کمیته علمی بررسی ودر نهایت کارآفرینان برترجهت شرکت در جشنواره ملی انتخاب ومعرفی می شوند .
۳ آذر ۱۳۸۶ ۱۰:۴۰
کد خبر : ۱۷,۰۶۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید