مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: اشتغال پایدار مشاغل خانگی در گروی افزایش توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: انتظار می‌رود با افزایش توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، اشتغال پایدار در حوزه مشاغل خانگی تحقق یابد و اتصال به بازارهای محلی و ملی و بنگاه‌های پیشرو به کسب درآمد بیشتر و ارتقاء سطح معیشت و اقتصاد در خانواده بینجامد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:  اشتغال پایدار مشاغل خانگی در گروی افزایش توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است

به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی، محمدتقی آبایی در خصوص الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی که طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار بر اساس آن اجرا می‌شود و چگونگی اجرایی شدن آن اظهارکرد: در الگوی توسعه مشاغل خانگی، شناسایی پتانسیل‌ها و مزیت‌های نسبی و رقابتی منطقه و جلب مشارکت فعالان و اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی و غیردولتی که توان مشارکت در طرح را دارند و مداخله توسعه‌ای دستگاه‌های اجرایی از نکات مهم و کلیدی است.

وی افزود: در الگوی یاد شده دیگر تمرکز صرفا بر اعطاء وام کم بهره نبوده و مشاوره و توانمندسازی افراد قبل از معرفی به نهادهای مالی انجام خواهد شد.

وی با بیان این که طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در سه مرحله "بررسی، شناسایی، اولویت بندی مزیت‌ها و هماهنگی‌های اولیه"، "توانمند سازی"، "اتصال به بازار" انجام و وظیفه نظارتی ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اجرا خواهد شد.

به گفته وی، وظیفه نظارتی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شامل نظارت بر کلیه مراحل اجرا و فرآیند اجرای "راهبری و مدیریت اجرای طرح" توسط جهاددانشگاهی استان، اعلام به موقع مشکلات به دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در صورت رفع نشدن و حل و فصل آن در استان، توجه و رعایت زمان‌بندی تعیین شده، نظارت بر رعایت ضوابط و چارچوب‌های مشاغل خانگی و الگوی توسعه است.

آبایی اظهار کرد: طبق مراحل تعیین شده در نظام‌نامه طرح؛ بر راهبری و مدیریت اجرای طرح و همچنین نحوه تهیه بانک اطلاعاتی احصا شده از زنان سرپرست خانوار و مستندات مصاحبه‌ها توسط جهاددانشگاهی نظارت شده است.

وی اظهار کرد: انتظار می‌رود با افزایش توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، اشتغال پایدار در حوزه مشاغل خانگی تحقق یابد و از طریق اتصال به بازارهای محلی و ملی و بنگاه‌های پیشرو به کسب درآمد بیشتر و ارتقاء سطح معیشت و اقتصاد در خانواده بینجامد.

اعتبار اجرای این طرح 650 میلیون ریال و جهاددانشگاهی در استان مجری و مسئول تحقق اهداف کمی و کیفی آن است.

۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۱
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۷۰,۷۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید