مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد: فعالیت 623 تعاونی زنان در مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از تشکیل 1000 تعاونی در این استان از سال 92 تاکنون خبر داد و گفت: از 14 هزار تعاونی در مازندران، 623 تعاونی با مدیریت و اشتغال زنان اداره و تشکیل شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد: فعالیت 623 تعاونی زنان در مازندران
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، کامران اصغری در نشست تخصصی بانوان فعال و فرهیخته مازندران که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: 623 تعاونی زنان با 5 هزار و 906 عضو در استان داریم.

وی با تاکید بر کیفیت‎بخشی تعاونی‌ها تصریح کرد: از سال 92 تاکنون، 1000 تعاونی در استان مازندران راه اندازی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بیان کرد: 8.4 درصد از کل تعاونی‌های فعال استان به عنوان تعاونی زنان فعالیت داشته و در مجموع  623 تعاونی زن با 5 هزار و 906 عضو را در استان داریم که حدود 7 هزار فرصت شغلی را فراهم کرده است.

وی افزود: از نظر گرایش نیز 45 در صد از تعونی زنان در بخش خدمات و مابقی با درصد مساوی در بخشهای کشاورزی و صنعت فعالیت دارند.

اصغری با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مهم تولیدکنندگان فروش محصولات است، گفت: هنوز بازار فروش محصولات را در استان نداریم و تنها در بابلسر یک بازارچه راه‌اندازی شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران همچنین موضوع آموزش را از مواردی عنوان کرد که زنان کارآفرین و فعال در حوزه‌های مختلف باید به آن توجه کنند اما این بخش کمرنگ است و باید بیش از گذشته دیده شود.

۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۳
کد خبر : ۱۷۰,۸۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید