ثبت نام بیش از 22 هزار طرح اشتغال روستایی در آذربایجان غربی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی گفت: بیش از 22 هزار نفر در طرح اشتغال روستایی آذربایجان غربی ثبت نام کردند.
ثبت نام بیش از 22 هزار طرح اشتغال روستایی در آذربایجان غربی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی،  رضا نقی زاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در جلسه با استاندار آذربایجان غربی با ارائه گزارشی از  وضعیت نرخ بیکاری و اشتغال در استان آذربایجان غربی گفت: طبق آمار  اعلامی مرکز آمار کشور و بنا بر اعلام مقام عالی استان ، آذربایجان غربی با اجرای طرح های پنج گانه شامل اشتغال پایدار روستایی، اشتغال فراگیر، مشاغل خانگی، کارورزی و مهارت‌آموزی در محیط‌های کار واقعی با هدف پاسخ به نیاز اشتغال مردم استان توانست به همت مقام عالی  استان و تلاش شبانه روزی دبیرخانه کار گروه اشتغال بیشترین میزان کاهش نرخ بیکاری را در میان 31 استان کشور در تابستان 98 تجربه نماید .
وی با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۲۲ هزار و ۶۰۰ طرح در سامانه کارا ویژه طرح اشتغال پایدار روستایی، گفت: بسیاری از این طرح ها، توجیه لازم را برای اعطای تسهیلات نداشت و نزدیک به چهار هزار طرح مورد پذیرش قرار گرفت.
رضا نقی‌زاده افزود: در صورتی که طرحی از سوی ادارات مرتبط با توجیه مناسب ارائه شود، از طریق مرکز می‌توان آن را ثبت و در صف دریافت تسهیلات قرار داد.
در این جلسه استاندار آذربایجان غربی با بیان این که این استان در تابستان سال جاری در میان سایر استانها بیشترین کاهش نرخ بیکاری را دارد گفت: بر اساس اعلام مرکز آمار کشور نرخ بیکاری آذربایجان غربی در تابستان امسال به نسبت سال ۱۳۹۷ از کاهش ۶.۳ درصدی برخوردار است.
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۹
کد خبر : ۱۷۰,۸۹۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید