کاروان «کارآفرین‌شو» ظرفیت‌های آذربایجان‌غربی را نمایان می‌کند

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: کاروان "کارآفرین‌شو" در تمامی شهرستان‌های استان ظرفیت‌های منطقه‌ای را نمایان می‌کند و اجرای این طرح مورد حمایت جدی این صندوق است.
کاروان «کارآفرین‌شو» ظرفیت‌های آذربایجان‌غربی را نمایان می‌کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل  تعاون,کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی علیرضا آخوندزاده تصریح کرد: کاروان "کارآفرین‌شو" فرصتی برای تمام جوانان و جویندگان کار ایجاد می‌کند تا ایده‌های خود را عملیاتی کنند و مورد حمایت صندوق قرار گیرند.
وی ادامه داد: تاکنون ۲ طرح کاروان «کارآفرین‌شو» در آذربایجان‌غربی با همکاری دانشگاه‌های صنعتی و قاضی طباطبایی این استان اجرایی شده است.
آخوندزاده تاکید کرد: با اجرای این طرح در مراکز دانشگاهی فضایی برای ایده‌پردازی جوانان فراهم شده و تاکنون نیز ۱۲ نفر برای حمایت توسط صندوق کارآفرینی امید انتخاب شده‌اند.
وی اضافه کرد: «کارآفرین‌شو» در واقع یک شتاب‌دهنده بوده و وظیفه آن حمایت از افراد دارای ایده‌های خلاقانه در تمامی حوزه‌هاست و صندوق از این ایده‌ها در بخش مشاوره‌ای و تسهیل‌گری در دریافت اخذ مجوزها حمایت می‌کند.
 مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: حمایت از کسب و کار جدید و اشتغال نوآورانه با توجه به پتانسیل هر منطقه مورد تاکید و حمایت این صندوق است.
آخوندزاده ادامه داد: همچنین کاروان کسب و کار برای بازارسازی و بازارشناسی محصولات تولیدی این کارآفرینان راه‌اندازی می‌شود تا کسانی که مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید هستند به راحتی محصولات خود را عرضه کنند.
وی اظهار داشت: اجرای این طرح‌ها می‌تواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.
آخوندزاده با اشاره به فعالیت صندوق کارآفرینی امید در سطح استان افزود: تمامی ۱۷ شهرستان‌ استان دارای شعبه‌های این صندوق است.
وی تاکید کرد: در راستای اجرای طرح کلی شهر یا روستای بدون بیکار در آذربایجان‌غربی شهر سیمینه بوکان برای نخستین‌بار در کشور به عنوان شهر بدون بیکار معرفی شده و اقدامات لازم برای توسعه بازارچه‌های محلی این منطقه در حال انجام است.


۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۸
کد خبر : ۱۷۱,۱۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید