مدیرکل امور ورزشی در خراسان جنوبی: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی است

مدیر کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه به عنوان متولی ورزش کارگری در کشور، به دنبال کاهش آسیب های شغلی است.
مدیرکل امور ورزشی در خراسان جنوبی: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، حیدری مدیر کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با مسئولین انجمن ها و هیأت های ورزش کارگری استان خراسان جنوبی، نگاه ارزشی وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی را به مقوله ورزش، فرصتی برای تقویت و ترویج فرهنگ ورزش دانست و گفت: انتصاب مشاور ورزش کارگری توسط وزیر برای اولین بار، نشان از توجه عمیق ایشان به موضوع ورزش دارد.

وی افزود: رویکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش خانوادگی و همگانی است که می تواند موجب کاهش بسیاری از بیماری ها و افزایش راندمان کاری در بین جامعه کار و تولید شود.
مدیر کل امور ورزشی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان متولی ورزش کارگری در کشور، به دنبال کاهش آسیب های شغلی که ممکن است به دلیل حجم کار و عدم رعایت استاندارد های لازم بر کارگر تحمیل شود، است و سعی در انجام حرکات اصلاحی در قالب ورزش برای کاهش مضرات کار است.

حیدری هدف از برگزاری مسابقات کارگری را  ایجاد روحیه نشاط و سرگرمی و شرایط رقابتی برای تقویت انگیزه های فردی دانست و افزود: در ستاد سعی بر این است تا با تدوین تقویم مدون مسابقات ورزشی در ابتدای سال، برنامه ریزی دقیق برای حضور ورزشکاران کارگر صورت گرفته تا ورزشکاران در رشته ها و از استانهای مختلف شرایط حضور در مسابقات را پیدا کنند.

وی افزود: ما در مرکز به دنبال حمایت از استانهای کمتر برخوردار با نگاه ویژه به خراسان جنوبی هستیم.

در ادامه این نشست مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی  به اهمیت توجه به مقوله ورزش و به خصوص ورزش همگانی در تقویت بنیه روحی و جسمی کارگران و افزایش راندمان کاری آنان تاکید کرد و افزود: توجه به امر ورزش مطابق فرمایش مقام معظم رهبری "وظیفه اصلی دولت و مسئولان ورزش کشور این است که اشتیاق به ورزش و روح ورزشکاری و ورزش خواهی را در مردم زنده کنند"؛ بایستی در اولویت برنامه های متولیان امور ورزشی قرار بگیرد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به عنوان متولی ورزش کارگری کشور بایستی این مهم را سرلوحه کار خود قرار داده و ما در استانها نیزبه دنبال اجرایی کردن این امر هستیم.

رکنی از آمادگی اداره کل جهت حمایت از تیم های ورزشی بانوان جهت اعزام به مسابقات ورزشی کارگران خبر داد و گفت: با توجه به وجود امکانات ورزشی در مرکز استان، اداره کل آمادگی دارد میزبانی مسابقات کشوری ورزش کارگری را نیز به عهده بگیرد.
 تداخل زمان برگزاری مسابقات ورزشی کارگران و دیگر مسابقات کشوری، کمبود اعتبارات برای فعالیت های ورزشی و حضور در مسابقات داخل و خارج از استان، عدم ارسال به موقع تقویم سالانه مسابقات کارگری، کمبود مجموعه های فرهنگی و ورزشی ویژه کارگران در شهرستانهای استان به خصوص شهرستان طبس با توجه به تعداد زیاد کارگران و افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در شهرستان، فقدان اسپانسر برای حضور ورزشکاران کارگر در مسابقات، فقدان اعتبارات ویژه برای ورزش بانوان کارگر و درخواست میزبانی استان برای برگزاری مسابقات ورزشی از مهمترین موضوعات مطرح شده از سوی روسای هیاتهای ورزش کارگری استان در نشست با مدیر کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۱۷۱,۲۷۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید