مدیرکل دفتر امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یزد: زیرساخت های توسعه به منظور کاهش نرخ بیکاری استان فراهم شود

مدیرکل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با استاندار یزد امیدواری کرد که با همکاری دستگاه ها و واحدهای اقتصادی استان زیرساخت های توسعه به منظور کاهش نرخ بیکاری استان فراهم شود.
مدیرکل دفتر امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یزد: زیرساخت های توسعه به منظور کاهش نرخ بیکاری استان فراهم شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد،  سید محسن دلبری مدیرکل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به استان یزد در دیدار با استاندار یزد به جایگاه مطلوب اداره کل استان اشاره کرد و گفت: با توجه به شاخص‌های ارزیابی مربوطه، در مجموع اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد توانسته عملکرد مثبتی در حوزه‌های تخصصی خود داشته باشد که جای تقدیر دارد.
محمدعلی طالبی استاندار یزد در این دیدار نیز اظهار کرد: عمده مشکل اشتغال استان مربوط به قشر تحصیلکرده استان است چرا که درصد بالایی از اشتغالزایی صورت گرفته از سوی واحدهای صنعتی استان، مربوط به کارگران ساده و نیروی های یدی است که به منظور رفع نیاز عمدتا از خارج از استان تامین می شود.

استاندار یزد بر ایجاد اشتغال برای افراد بومی استان تاکید کرد و گفت: با توجه به نرخ بالای بیکاری استان، ضرورت دارد سیاست‌ها و راهکارهای ارائه شده برای اشتغال افراد بومی استان برنامه ریزی و تدوین شود.

طالبی با بیان این که درصد قابل توجهی از قشر تحصیلکرده استان بیکار بوده و یا به منظور اشتغال بهتر و داشتن شغل به سایر استانها مهاجرت می‌کنند افزود: به منظور حل این معضل، حمایت دولت به سمت واحدهای کارآفرین برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بومی می‌رود.

وی افزود: بر همین اساس بومی سازی مشاغل، از طریق شناسایی فرصت‌های منطقه‌ای و ایجاد برندهای شهرستان از محصولات و تولیدات می‌تواند صورت پذیرد.

طالبی  به ایجاد مشاغل کوچک و خانگی اشاره و بیان کرد: این گونه مشاغل علاوه بر اشتغالزایی پایدار، به بهبود معیشت و افزایش رفاه خانواده ها در جامعه نیز کمک می کند.
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۶
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۱۷۱,۳۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید