مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی: اجرای طرح مشاغل خانگی نیازمند بیش از پیش تعامل بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی است

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: اجرایی کردن طرح مشاغل خانگی نیازمند همکاری و تعامل هرچه بیشتر دستگاه‌ها‌ی اجرایی و بانک‌ها‌ی عامل بوده و سخت‌گیری‌های بی مورد بانک‌های عامل و پایین بودن سقف وام سبب کمتر اجرایی شدن مشاغل خانگی می شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی: اجرای طرح مشاغل خانگی نیازمند بیش از پیش تعامل بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی است


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، رضا نقی‌زاده در خصوص اجرایی کردن طرح مشاغل خانگی اظهار کرد : اجرایی کردن طرح مشاغل خانگی نیازمند همکاری و تعامل هر چه بیشتر دستگاه‌ها‌ی اجرایی و بانک‌ها‌ی عامل بوده و بیم آن را داریم سخت‌گیری‌های بی مورد موسسات مالی و پایین بودن سقف تسهیلات موجب کندی و در برخی موارد اجرا نشدن کامل مشاغل خانگی شود.
وی افزود: با توجه به این که اعتبار تسهیلات طرح مشاغل خانگی در اواخر 6 ماهه  نخست سال جاری ابلاغ شده است ‌و شعب بانک‌های رفاه و توسعه تعاون در حال تشکیل و تکمیل پرونده متقاضیان برای پرداخت تسهیلات ابلاغی هستند.
نقی‌زاده اضافه کرد : پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در سال 97 به تعداد دو هزار و 87 نفر با مبلغ 175 هزار و 685 میلیون ریال با اشتغال زایی 2 هزار و 284 نفر بوده است.
وی با اشاره به اینکه ارومیه با تعداد یک هزار و 42 مورد و مبلغ 109 هزار و 805 میلیون ریال با اشتغال‌زایی برای یک هزار و 68 نفر بیشترین آمار پرداختی تسهیلات را به خود اختصاص داده است گفت: شهرستان خوی با تعداد 65 مورد پرداختی به مبلغ 9 هزار و 400 میلیون ریال با اشتغال‌زایی برای 234 نفر،شهرستان مهاباد با تعداد 116 مورد پرداختی با مبلغ 6 هزار و 900 میلیون ریال با اشتغال‌زایی برای 131 نفر و شهرستان شاهین‌دژ با تعداد 102مورد پرداختی با مبلغ 6 هزار و 200 میلیون ریال با اشتغال زایی برای 102 نفر را شامل شده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی‌آذربایجان‌غربی خاطر نشان کرد: بیشترین نوع فعالیت در طرح مشاغل خانگی خیاطی، قالی‌بافی ، پرورش قارچ و انواع بسته بندی‌ها بوده است.
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۲۷
کد خبر : ۱۷۱,۳۹۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید