مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: افزایش نرخ مشارکت اقتصادی استان حاصل مدیریت و برنامه ریزی مناسب است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزایش نرخ مشارکت اقتصادی استان را حاصل مدیریت، برنامه ریزی مناسب و اجرای طرح مثلث اقتصادی اعلام کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: افزایش نرخ مشارکت اقتصادی استان حاصل مدیریت و برنامه ریزی مناسب است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی محمد سنجری در جلسه کارگروه اشتغال سبزوار که با حضور مقصودی نماینده مردم شهرستان های سبزوار،جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی و کلیه دستگاه های اجرایی و بانک های عامل عضو کارگروه ی این شهرستان برگزار شد، گفت : هدف از برگزاری جلسات این است که نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی ، ارزیابی و آسیب شناسی کنیم و چنانچه در برنامه های اشتغال چالش یا مانعی وجود دارد در جهت رفع مشکلات و ایرادات آن باشیم و مسیر باقیمانده تا پایان سال را با قدرت و توان بیشتری ادامه دهیم.

وی افزود:خوشبختانه اتفاقات خوبی در حوزه اشتغال در سطح استان اتفاق افتاد و نرخ مشارکت اقتصادی استان در تابستان امسال ۴۷ درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش یافته است.

سنجری گفت: افزایش نرخ مشارکت اقتصادی استان خراسان رضوی حاصل مدیریت، برنامه ریزی مناسب و اجرای طرح مثلث اقتصادی بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین بر مبنای آمار مرکز ایران، نرخ بیکاری خراسان رضوی در انتهای تابستان ۹ درصد اعلام شد که نسبت به مدت مشابه پارسال دو درصد کاهش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: به منظور تداوم تولید، ایجاد اشتغال و حمایت از تولیدات داخلی ایجاد ۷۸ هزار و  ۶۱۸ فرصت شغلی در این استان طی سال جاری هدف‌گذاری شده است که از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۵ هزار و ۱۰۸ فرصت شغلی در خراسان رضوی ایجاد شده که بیانگر تحقق ۵۷ درصدی میزان اشتغال است.

سنجری تصریح کرد: از این میزان اشتغال ۱۴ هزار و ۵۷۴ شغل در سامانه رصد توسط دستگاه‌های اجرایی ثبت شده و بخش دیگر اشتغال مربوط به نهادهای بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت بوده که به صورت کتبی از سوی این دستگاه‌ها اعلام شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی تاکید کرد: جامعه کنونی ما بیش از هر زمان دیگری به اشتغال پایدار نیاز دارد و هدف دولت توسعه اقتصادی،حفظ سرمایه های جامعه و تسهیل در امر تولید است و سرمایه گذاری در بخش تولید موجب ایجاد اشتغال و توسعه پایدار در کشور است به همین خاطر رویکرد ما در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، ارتقاء فرهنگ کار ، بهبود و افزایش تعامل میان کارگران و کارفرمایان و حفظ کار است و اعتقاد داریم با افزایش روحیه تعامل،همدلی و مشارکت در واحد تولیدی و کاهش تنش ها می توانیم به رونق تولید کمک کنیم.

وی در خاتمه ضمن ارائه آخرین وضعیت طرح کارورزی فازغ التحصیلان ، مهارت آموزی و مشوق های بیمه ای در شهرستان گفت: خوشبختانه موانع این طرح برطرف شده است و عملکرد استان تحرک خوبی پیدا کرده که امیدواریم تا پایان سال به تعهد پیش بینی شده دست یابیم.

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۴۳
کد خبر : ۱۷۱,۴۶۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید