مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی:مشاوره و هدایت شغلی اولین گام کاریابی است

محمد سنجری مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،با حضور در مراسم افتتاح موسسه کاریابی و مرکز مشاوره شغلی غیر دولتی کاچار گفت: شناخت دقیق و تحلیل کارشناسی شده از بازار کار و مشاوره شغلی و هدایت شغلی اولین گام کاریابی است.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی:مشاوره و هدایت شغلی اولین گام کاریابی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، سنجری در مراسم افتتاح این مرکز مشاوره شغلی در سخنانی گفت: امروز هیچ خیری مهم تر از خیر جمعی در عرصه کارآفرینی وجود ندارد و آنچه که می تواند جامعه و نظام ما را پویا و فعال نگاه دارد کار برای اشتغال جوانان است.

وی گفت: خدمت در کاریابی ها می بایست با نگاه اعتماد، صیانت از سرمایه های انسانی و جلوگیری از گرفتاری و آسیب های اجتماعی برای جوانان باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی در توصیه ای به مراکز مشاوره و کاریابی ها گفت: مراکز مشاوره می بایست شناختی دقیق و تحلیل کارشناسی شده از بازار کار داشته باشند. یک مدیر کاریابی باید اطلاعات درستی از بازار کار ، عرضه و تقاضا ، ورودی ها به بازار کار ، خروجی های دانشگاه ، مقاطع تحصیلی و از همه مهمتر بحث ظرفیت های اقتصادی در بخش های مختلف صنعت ، کشاورزی و خدمات و زمینه های سرمایه گذاری و... را در شهرستان داشته و آنها را به خوبی بشناسد.
سنجری ارائه خدمات مشاوره شغلی به جویندگان کار،ثبت نام متقاضیان و کمک به توانمندسازی و مهارت آموزی افراد جویای کار ، توزیع مناسب فرصتهای شغلی ،کمک به تعادل عرضه و تقاضا در بازار کار ، ساماندهی نیروی کار و توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای را از مهمترین دستاوردهای مراکز کاریابی غیر دولتی دانست و افزود: مدیران کاریابی ها و مراکز مشاوره شغلی غیر دولتی پل ارتباطی بین جویندگان کار و بنگاه های اقتصادی استان هستند پس باید مطالعه دقیقی از وضعیت جویندگان کار داشته باشند.

وی در خاتمه اعلام کرد: مشاوره شغلی و هدایت شغلی گام اول در ایجاد کاریابی است و شناخت دقیق بازار کار می تواند نگاه ها را تغییر داده و زمینه ها و بستر های کارآفرینی را فراهم کند.

۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹
کد خبر : ۱۷۱,۴۷۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید