بازنشستگی پیش از موعد ۶۱۳ نفر در لرستان تأیید شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: درخواست بازنشستگی ۶۱۳ نفر که در مشاغل سخت و زیان‌آور فعالیت داشته‌اند، تأیید شد.
بازنشستگی پیش از موعد ۶۱۳ نفر در لرستان تأیید شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به عملکرد شش ماهه سال جاری کمیته بررسی مشاغل سخت و زیان آور در استان اظهار کرد: همه کارگران مشغول در مشاغل سخت و زیان آور با 20 سال سابقه کار متوالی و یا 25 سال سابقه کار متناوب می توانند درخواست بازنشستگی داشته باشند تا تقاضای آنها در کمیته های تخصصی بدوی و تجدید نظر مرتبط با مشاغل سخت و زیان آور مورد بررسی قرار گیرد.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان در ادامه افزود: برای رسیدگی به پرونده متقاضیان بازنشستگی بیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور در شش ماهه سال 98 ، کمیته بدوی بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور با تشکیل 14 نشست و کمیته تجدید نظر مربوطه با تشکیل 5 نشست نسبت به بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور اقدام کرد.

وی ادامه داد: از تعداد 826 درخواست که در کمیته بدوی و تجدید نظر مطرح شده ، 613 درخواست مورد تایید قرار گرفت و برای اقدامات بعدی به سازمان تامین اجتماعی ارسال شد.

آشتاب در ادامه خاطرنشان کرد: بنا بر قانون بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان آور، کارگران بیمه شده اینگونه مشاغل که بر اثر عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد، تنشی بالاتر از ظرفیت طبیعی به آنها وارد شود، می توانند تقاضای بازنشستگی بدهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: ایمنی و بهداشت کار کارگاه های مختلف توسط بازرسان به صورت دوره ای و زمان بندی شده مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد و موارد لازم تذکر داده می شود.

وی اظهار کرد: کارفرمایان کارگاه های مختلف مکلف و موظف به ایمن سازی محیط کار و رعایت آئین نامه های مرتبط هستند.۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸
کد خبر : ۱۷۱,۵۶۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید