آذربایجان‌غربی یکه تاز در شاخص فضای کسب و کار کشور

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: این استان در تابستان نیز نظیر بهار امسال، رتبه نخست فضای کسب و کار را در کشور به خود اختصاص داد که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.
آذربایجان‌غربی یکه تاز در شاخص فضای کسب و کار کشور


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی محمدمهدی شهریاری در سمینار فرمانداران استان اظهارکرد: آذربایجان غربی در پاییز و زمستان سال گذشته رتبه دوم و در بهار و تابستان سال جاری رتبه نخست کشور در شاخص بهبود فضای کسب و کار را کسب کرد که نشان‌دهنده فعالیت‌های موثر در این حوزه است.
وی اضافه کرد: میزان صادرات آذربایجان‌غربی در ۶ ماه نخست سال جاری از مرز یک میلیارد دلار گذشت و پیش بینی می‌کنیم تا آخر سال به ۲ میلیارد دلار برسد.
استاندار آذربایجان غربی به کاهش نرخ بیکاری در استان نیز اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، این استان در تابستان سال جاری بیشترین کاهش نرخ بیکاری در میان استان‌های کشور را داشته است.
شهریاری، با تاکید بر تلاش روزافزون برای حفظ این جایگاه‌ها بیان کرد: ارتقای رضایت مردم در این خصوص باید مدنظر همه مسوولان و مدیران باشد.
وی از فرمانداران خواست اهتمام ویژه‌ای در جهت جذب سرمایه‌گذاری، توسعه گردشگری، افزایش اشتغال، ایجاد واحدهای بوم‌گردی و استفاده از تمام امکانات و ظرفیت‌ها برای رشد و توسعه شهرستان‌ها داشته باشند.
شاخص کسب و کار ازجمله مهمترین شاخص‌های اقتصادی است که در راستای سنجش میزان توسعه و پیشرفت یک جامعه مورد بررسی قرار می‌گیرد.
آذربایجان‌غربی از ابتدای امسال در رتبه نخست این شاخص در بین ۳۱ استان کشور قرار دارد.

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۷
کد خبر : ۱۷۱,۵۸۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید