شاخصه‌های اقتصادی استان مرکزی بهبود یافته است

استاندار مرکزی گفت: شاخصه‌های اقتصادی این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل بهبود چشمگیری یافته است.
شاخصه‌های اقتصادی استان مرکزی بهبود یافته است

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی سید " علی آقازاده" روز دوشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: نرخ بیکاری استان مرکزی در تابستان ۹۸ به هشت و سه دهم درصد رسید که این نرخ نسبت به مدت مشابه قبل یک درصد کاهش را نشان می دهد و  رتبه فضای کسب و کار استان نیز  از ۱۳ در سال ۹۲ به رتبه ۶ در سال جاری رسیده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: سهم تسهیلات این استان در سال گذشته ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بود که تا پایان سال به حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رسید اما از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که پیش بینی می شود تا پایان سال به ۲۰ هزار میلیارد ریال برسد.

آقازاده اظهار کرد: ۶۰۳ میلیون دلار از ابتدای امسال تا کنون در این استان صادرات غیرنفتی صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه قبل سه درصد افزایش یافته است.
استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص راهپیمایی اربعین حسینی (ع) گفت: بزرگترین اجتماع انسانی دنیا در اربعین حسینی (ع) خلق شد و صحنه های وحدت، همبستگی و اتحاد جهان اسلام به جهانیان نمایش داده شد.

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۵
روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۷۱,۶۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید