ارائه خدمات مهارت آموزی به هزار و 577 نفر از حاشیه نشینان در سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان از ارائه خدمات مهارت آموزی به هزار و 577 نفراز ساکنان حاشیه شهرهای مختلف استان در طی نیمه نخست از سال جاری خبر داد.
ارائه خدمات مهارت آموزی به هزار و 577 نفر از حاشیه نشینان در سیستان و بلوچستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، خداداد اولیایی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری، با هدف توسعه توانمندی و اشتغال و در راستای ارائه خدمات مهارت آموزی به تمامی اقشار و گروه های جامعه، هزار و 577 نفر از افراد ساکن در حاشیه شهرهای سیستان و بلوچستان آموزش ‌های مهارتی فرا گرفتند.
وی افزود: این آموزش‌ها در رشته ‌های مختلف مهارتی شامل تاسیسات، برق، گیاهان دارویی و داروهای گیاهی، فناوری اطلاعات، طلا و جواهر سازی، صنایع پوشاک، صنایع دستی، امور دام و ماکیان، فرش، امور قالی و بازرگانی و... ارائه شده است.
مدیرکل فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه ای در 6 شهرستان زاهدان، زابل، ایرانشهر، چابهار، خاش و سراوان متولی اجرای این آموزش ‌ها بوده اند.
اولیایی افزود: مهارت آموزی و ایجاد شرایط اشتغال در افراد می‌تواند علاوه بر تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی منجر به کاهش آمار بیکاری و مانع بروز انواع جرائم در جامعه شود.

۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۱۷۲,۰۰۴
کلیدواژه ها: فنی و حرفه ای - سیستان و بلوچستان - خداداد اولیایی - حاشیه شهر - آموزش مهارتی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید