مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خبر داد: بانک کشاورزی متعهد به پرداخت معوقات کارگران آذرآب اراک شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: مدیرعامل بانک کشاورزی متعهد به پرداخت معوقات ماه‌های مرداد و شهریور کارگران شرکت آذرآب اراک شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خبر داد: بانک کشاورزی متعهد به پرداخت معوقات کارگران آذرآب اراک شد
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی«محمدتقی آبایی‌» با اعلام این خبر اظهار کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر خود به استان مرکزی و در راستای حل مشکلات کارگری با هیات مدیره شرکت آذرآب و مدیرعامل بانک کشاورزی به عنوان سهامدار این شرکت تماس تلفنی برقرار کرد که مدیرعامل این بانک متعهد به پرداخت معوقات مرداد و شهریورماه امسال کارگران شد.
 
وی بیان کرد: شریعتمداری در جریان این سفر دستور معرفی نماینده ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رسیدگی به مسایل و مشکلات کارگران هپکو و آذرآب را صادر کرد.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: در راستای بازنشستگی سخت و زیان‌آور کارگران آذرآب و هپکو که حدود ۱۶۰ نفر هستند، نیز مساعدت‌هایی با تامین اجتماعی صورت گرفت و مقرر شد امور مربوط به بازنشستگی این افراد انجام شود.
 
آبایی هزاوه تصریح کرد: پیگیری ویژه مصوبات گذشته در خصوص تصمیمات وزاری صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد و دارایی و کشور برای عقد قرارداد ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه شرکت هپکو با راهداری از دیگر دستاوردهای سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان مرکزی بود.
 
وی گفت: شریعتمداری در این سفر دستور تشکیل تیمی برای بررسی اهلیت سهامداران جدید شرکت‌های آذرآب و هپکو را صادر کرد و مقرر شد کمیته‌ای با حضور معاون حقوقی رئیس جمهوری و وزیر دادگستری تشکیل شود.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: موضوع تبصره ۲ ماده قانون کار در خصوص قراردادهای موقت نیز در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی و برای تصویب به هیات دولت ارسال شده است که در صورت تصویب نقش موثری در راستای امنیت شغلی کارگران دارد.
 
استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.
 
استان مرکزی بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ دارد.
۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۲۹
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۷۲,۱۷۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید